J. Marcinkevičius Mažvydas analizė


Justinas marcinkevičius mažvydas santrauka. Justinas marcinkevicius mazvydas analize. Mažvydas marcinkevičius. Justinas marcinkevicius mazvydas interpretacija. Mazvydas santrauka. Marcinkevicius mazvydas santrauka. J.marcinkevicius mazvydas analize. Marcinkevicius mazvydas interpretacija. J marcinkevicius mazvydas santrauka. Mazvydas interpretacija.

Justinas marcinkevičius – prozininkas, dramaturgas, lietuvos mokslų akademijos narys, nusipelnęs meno veikėjas. Jis klasikinių lietuvių tradicijų tęsėjas, literatūrai grąžinęs bendražmogiškąsias vertybes, atgaivinęs tautinę savimonę, neoromantinę lyrikos tradiciją. Rašytojo poezijos centre – lietuva, jos tauta ir kalba. Pradėjęs kurti lietuvių kultūros poetinę istoriją, j. Marcinkevičius daug dėmesio skyrė istorinėms asmenybėms: mindaugui, donelaičiui, mažvydui ir kt. Dramoje „mažvydas“ veiksmas vyksta xvia. , kada atsiranda lietuviška raštija. Rašytojas pabrėžia žmogaus ir tėvynės ryšį, ypač daug dėmesio skiriama gimtajai kalbai. Kūrinyje veiksmą lemia ne istoriniai charakterių ir situacijų konfliktai, o vidiniai vienos asmenybės – mažvydo, pirmosios lietuviškos knygos autoriaus, išgyvenimai, mintys ir idėjos. Taigi kokius išbandymus patiria mažvydas nagrinėjamoje dramos ištraukoje?

Dramoje mažvydas veiksmas vyksta xvia. , kada atsiranda Lietuviška raštija.

Analizuojamoje ištraukoje yra aprašomas dramos dalies trečio veiksmo finalinis epizodas, pati kulminacija. Karininkas burgrovas, atėjęs į kleboniją suimti mažvydo sūnų kasparą, kalbasi su mažvydu. Deja, senajam klebonui sūnaus išgelbėti nepavyksta, kasparas yra išvedamas. Mažvydas antrąsyk praranda sūnų. Tai tragiškoji draminė situacija, o mažvydas – tragiškasis herojus. Jis yra labai susikrimtęs, susijaudinęs. Remarkos padeda atskleisti mažvydo būdeną: jis prašo, maldauja ( puldamas prie burgrovo ), kad sūnus būtų paleistas. Tragiškasis herojus vis dar tikisi, jog kasparas yra nekaltas dėl ariogalos tijūno nužudymo ( čiagi tamsuolių darbas ). Jis yra susierzinęs (kalba grasinamai), gina sūnų, tačiau veltui. Mažvydas pralaimi.

Kitas ištraukos veikėjas yra pareigūnas burgrovas. Jis yra griežtas, šaltas, abejingas mažvydui, jo norams ( na, ir kas? ). Burgrovui visi prieš įstatymą yra lygūs.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (508 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Dainius
  • J. Marcinkevičius Mažvydas analizė
    8 - 1 balsai (-ų)
J. Marcinkevičius Mažvydas analizė. (2011 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/j-marcinkevicius-mazvydas-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 23:40
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo