J. Marcinkevičius Mindaugas. Mažvydas. Katedra.


Justinas marcinkevičius mindaugas. Justinas marcinkevicius mindaugas analizė. Justinas marcinkevicius katedra. Justinas marcinkevicius katedra analize. Marcinkevicius katedra analize. Marcinkevičiaus mindaugas. Marcinkevicius mazvydas. Marcinkevicius katedra. Mindaugas justinas marcinkevicius. Marcinkevicius mindaugas analize.

Drama pradedama dviejų metraštininkų - juodojo ir baltojo, dialogu. Jie diskutuoja apie istoriją ir kokią ją reikia rašyti. Juodasis atsižvelgia tik į faktus, o baltasis metraštininkas jaučia didžiulę atsakomybę rašydamas istoriją, atsižvelgia į jausmus. Jam rūpi žmonės, o ne faktai. Baigus kalbėti metraštininkams, veiksmas vyksta Vismanto pilyje, kur susitinka kunigaikščiai. “Mažvydas” (1977) - antroji just. Marcinkevičiaus trilogijos dalis (tarp “mindaugo” ir “katedros”).


Mindaugas. Jam rūpi žmonės, o ne faktai. Diskutuoja apie neramumus Lietuvoje ir kaip užpuldinėjamos jų pilys. Mindaugas sako, ką Lietuvai reikia žmogaus, kuris paimtų viską į savo rankas, suvienytų Lietuvos valstybę. Visi nusprendžia, kad tą darbą geriausiai galėtų atlikti mindaugas. Sužinoma, kad mindaugas ir morta (vismanto žmona) myli vienas kitą. Mindaugas nusprendžia per prievartą išleisti savo dukrą už galičo kunigaikščio, kurio ji labai nenori, nes yra jauna ir nenori išvažiuoti į kitą šalį. Mindaugas pasako, kad ji vis tiek turės ištekėti. Pas mindaugą ateina vilikaila. Jis buvo nusikaltęs ir mindaugas jį ištremia į slonimą, kurį neseniai buvo užkariavęs. Mindaugas turi brolį dausprungą. Jis yra mindaugo patarėjas. Labai poetiškos sielos žmogus. Jam nepatinka, kad mindaugas bando jėgą priversti mylėti Lietuvą, įbauginti žmones, kad jie jo klausytų. Jis teigia, kad žmonės turi patys mylėti valstybę, tada paklusti jam, nes iš tokios krauju sulipdytos Lietuvos nieko gero nebus. Mindaugas perkelia vismantą pas save į pilį, padaro vismantą savo patarėju, kad jie gyventų arčiau. Iš tikrųjų jis tai daro dėl mortos. Vismantas ir morta neturėjo vaikų, o po tai, kai jie atsikėlė į pilį - morta pastojo. Vismantas labai džiaugėsi. Kai vaikas gimsta, mindaugas eina jo lankyti, padovanoja vaikui pilį. Mindaugą graužia sąžinė. Jis nori išsiųsti mortą su vaiku į vaikui padovanotą pilį. Vismantas išgirsta mindaugo ir mortos pokalbį, supranta, kad sūnus ne jo ir jis nusižudo. Vyksta karūnavimas. Mindaugas apsikrikštija.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1277 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Simas
  • J. Marcinkevičius Mindaugas. Mažvydas. Katedra.
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
J. Marcinkevičius Mindaugas. Mažvydas. Katedra.. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/j-marcinkevicius-mindaugas-mazvydas-katedra.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 05 d. 23:56
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo