J. Marcinkevičius eilėraščio „Prisipažinimas” analizė


Justinas marcinkevičius eilerascio analize. Justino marcinkeviciaus eilerasciu analizes. Justinas marcinkevicius prisipazinimas eilerastis. Justinas marcinkevicius interpretacija. Justinas marcinkevicius eilerasciu analize. Marcinkevičius prisipažinimas eilėraštis. Justinas marcinkevičius eilėraštis prisipažinimas. Justinas marcinkevičius eilėraščio interpretacija. Justino marcinkevičiaus eilėraščio analizė. Eilėraštis prisipažinimas.

J. Marcinkevičiaus eilėraščio „Prisipažinimas” analizė. Viena dažniausiai pasitaikančių poezijoje temų yra žmogaus santykis su pasauliu. Poetas, atskleidžiantis šią temą, dažnai apipina ją alegorijomis ar palyginimais, tuo paslėpdamas pagrindinę mintį ir taip dažnai sustiprindamas eilėraščio įspūdį. Eilėraščio mintį slepia ir Justinas Marcinkevičius savo eilėraštyje „prisipažinimas”, tuo lyg ir skatindamas kuo įvariapusiškiau interpretuoti kūrinį ir kantriau ieškoti tikrosios reikšmės.

Viena dažniausiai pasitaikančių poezijoje temų yra žmogaus santykis su pasauliu. Eilėraščio mintį slepia ir justinas marcinkevičius savo eilėraštyje prisipažinimas , tuo lyg ir skatindamas kuo įvariapusiškiau interpretuoti kūrinį ir kantriau ieškoti tikrosios reikšmės.

J. Marcinkevičiaus poetinė išraiška paprasta bei nuoširdi. Paprastais žodžiais, kuriais bendraujame kiekvieną dieną, j. Marcinkevičius šiame kūrinyje parodo eilėraščio žmogaus santykį su aplinka, parodo, kad jei ryšys tarp žmogaus ir pasaulio yra netobulas, jį reikia kurti tvirčiau ir stiprinti jį. Pasaulis jam – visų pirma gamta, į gamtą šiame eilėraštyje (o kaip beje ir visame eilėraščių rinkinyje gyvenimo švelnus prisilietimas) jis ir atsigręžia. Atsigręžia ne kaip jos užkariautojas, bet kaip mažytė jos dalis.

J. Marcinkevičius šiame kūrinyje – romantikas, parodantis asmenybę, ieškančią idealų, vaizduojantis jausmus ir vidinę eilėraščio žmogaus kovą. Vartodamas epitetus (mūsų akys – grėsmingai plėšrios, alkanos ir baikščios ) bei palyginimus ( kaip nešti šitą fakelą turiu ) autorius sukuria netikrovišką vaizdą, mažytę pasaką. Tuo pačiu ir vaizduojami dalykai – smulkučiai gamtos elementai skatina spręsti, kad šiame eilėraščių rinkinyje (ar bent šiame eilėraštyje) j. Marcinkevičiaus (ar eilėraščio žmogaus) požiūris yra romantiškas. Bet ne banaliai, ne vėjavaikiškai romantiškas.

Eilėraščio žmogui gamta reiškia labai daug, kiekvieną savo žingsnį, kiekvieną judesį, kiekvieną sprendimą jis palydi palyginimu su tam tikru vaizdu gamtoje.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (588 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Džiugas
  • J. Marcinkevičius eilėraščio „Prisipažinimas” analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
J. Marcinkevičius eilėraščio „Prisipažinimas” analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/j-marcinkevicius-prisipazinimas-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:20
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo