J. Savicko novelės Koketė analizė


Novelės „Koketė“ analizė. Pavadinimas. Novelėje „Koketė“ J. Savickis aprašo flirtuojančią merginą ir vaikino jausmus jai. Siužetas. Kūrinyje rašoma apie flirtuojančią merginą ir vaikino jausmus merginai. Tema. J. Savickio novelės „Koketė“Tema amžinas žmogaus gyvenimo kelias, jo kelionė. Pasakotojas. Novelėje pasakojama pirmuoju. Kompozicija. J Savickio novelę „Koketė“ galima skirstyti į penkias dalis. Pirma dalis. Pasakotojas apibūdina ir išgiria savo mylimą sužadėtinę Vaikinas merginą lygina su muzika. Antra dalis. Antra dalis prasideda. Trečia dalis. Pasakojamas vaikino grįžimas. Ketvirta dalis. Ypač spalvingai aprašoma. Penkta dalis. Veiksmas iš Lietuvos persikelia į Austriją. Problemos. Jurgio Savickio novelėje „Koketė“ sprendžiamos problemos yra Kodėl žmogui taip sunku ištverti išsiskyrimą. Meninės raiškos priemonės. Novelėje vartojama daug meninių raiškos priemonių kaip Epitetų („Skaisčiausius rezginėlius „.


Novelėje „Koketė“ J. Savickis aprašo flirtuojančią merginą ir vaikino jausmus jai, todėl ir pavadinimas „Koketė“ nusako novelės temą.

J. Savickio novelės „Koketė“tema: amžinas žmogaus gyvenimo kelias, jo kelionė.

J Savickio novelę „Koketė“ galima skirstyti į penkias dalis.

Antra dalis prasideda senio žodžiais, kuris panoro maudytis su mergina, tačiau ji bekoketuodama pražudė jį. Čia ir atsiskleidžia Jurgiui Savickiui būdingas prigimties dvylipumas, kada mergina elgiasi labai gražiai, bet jos tikslai nėra itin geri. Vėliau, kai vaikinas rado sužadėtinės atsisveikinimo raštelį, antros dalies nuotaika pasikeitė. Pradžioje nuotaika buvo pakili ir džiaugsminga, vėliau pasikeitė į slogią ir niūrią Antros dalies pabaigoje pasakotojas kalba apie gyvenimo kelią , jis supranta, kad šis kelias nesibaigia ,nesiliauja, laiką pasakotojas pavadina gan savotiškai (<...> vabalas ,kurio vardas: „laikas per daug ilgas“, nuolat man širdį ėda“).

Pasakojamas vaikino grįžimas namo, apibūdinamas laikas ir vieta Vaikinas detaliai atpasakoja sutiktą moteriškę, visai svetima moteris, jam pasirodė tokia pažįstama ir aiški, kad neištarus nė žodžio vaikinas ją suprato.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 1006 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (486 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Silvija
  • J. Savicko novelės Koketė analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
J. Savicko novelės Koketė analizė. (2017 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/j-savicko-noveles-kokete-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:01
×