J. V. Gėtė Faustas aprašymas (2)


J. Gėtė Faustas aprašymas (2Veiksmai(pavadinimaiVeiksmo detalus aprašymas. Problema. Kas, kokias vertybės gina? Prologas Danguje. Naktis. Prie miesto vartų. Fausto darbo kambarys. Fausto darbo kambarys Auerbacho rūsys Leipcige. Raganos virtuvė. Gatvė. Vakaras. Alėjoje. Kaimynės namai. Gatvė Sodas. Namelis sode. Ola miške. Margaritos kambarėlis. Martos sodas. Prie šulinio. Prie miesto sienos. Naktis Katedra. Valpurgijos naktis.


Veiksmas vyksta danguje. Mefistofelis smerkia žmonės. Jos laiko niekais. Dievas, įsikiša į jo skundus ir pradeda pasakoti, kad žemėje gyvena Faustas, kuris tarnauja jam. Mefistofelis vėliau susilažina su Dievu, kad jis išves jį į blogybės kelią. Jei Faustas taps nusidėjėliu, tai velnias pateks į rojų.

Vertybės: Dievas kelia pasitikėjimą kaip vertybė. Jis pasitiki savo sutartimi su Mefistofeliu. Dievas laiko gėrį kaip vertybę. Fausta laiko tikru gėriu ir šventuoju. Mefistofelis klastingas. Pats Dievui sakė, kad Faustą suvilios savo klasta.

Veiksmas vyksta Fausto kambarį. Faustas pradžioje iškelia, bet tuo pačiu smerkia save ir prilygino save dvasiai. Tada pasirodė dvasia, kuri skelbia, kad Faustas neprilygsta dvasiai. Jis pradėjo sakyti, kad jis pats yra Dievo atvaizdas. Dvasia dingsta, o į Fausto namą pasibeldžia Vagneris. Jie pradėjo kalbėtis apie dvasinį gyvenimą, bet tuo pačiu ir apie antikinę kultūra. Faustas kalbasi atšiauriai, retkarčiais įžūliai, parodydamas, kad jis nori, kad Vagneris išeitų ir paliktų ji vieną. Vagneris išeina ir prasidėjo Fausto monologo apmąstymas.

Problemos: Kodėl Faustas prilygina save dvasiai? Kodėl Faustas nenori bendrauti su Vagneriu? Ar Faustas ne per įžūliai kalbasi su dvasia ir Vagneriu?

Veiksmas vyksta mieste. Jame vyksta šventė. Visi žaidžia, šoka ,linksminasi. O Faustas su Vagneriu vaikšto po miestą ramiai ir kalbasi apie visuomenę. Faustą žmonės gerbia, džiaugiasi, kad toks didis žmogus išėjo į miestą ir švenčia su jais. Faustas su Vagneriu atėjo prie uolos ir pradėjo kalbėtis apie tėvus ir jų žinių palikimą. Vagnerio nuomonė, kad tėvų žinios naudingos, o Fausto priešingai. Pokalbis rutuliojasi apie nuotaikų svyravimūs, kas taip lemia jiems. Veiksmo pabaigoje Faustas pamato šunį, kuris iš pirmo atrodė jam kai dvasia, bet suprato, kad jam pasirodė tai. Po apmastymų Faustas bando jį prisijaukinti, kad turėtų namie ne vien rankraščius.

Vertybės: Vagneris iškelia draugystė. Nors Faustas bandė išvengti jo, bet vis tiek jis jam liko kaip draugas. Vagnerio kuklumas iškeliamas vėl. Jis labai daug ko klausinėjo Fausto. Taip pat Faustas tampa atviru Vagneriui, nes labai išpasakoja viską jam.

Veiksmas vyksta Fausto kambaryje. Šuo atkeliavęs pas Faustą į namus pradeda elgtis keistai. Jis pradėjo sakyti burtus su dvasių pagalba ir šuo pavirsta į paprastą studentą . Pasirodė studentas yra šuo ir jie pradėjo kalbėtis apie jo patekimą čia. Faustas nenorėjo baigti su jo pokalbių, bet Mefistofelis ,priešingai, norėjo užbaigti pokalbį. Pasinaudodamas savo burtais užmigdo Faustą ir pabėga.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (2279 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Einaras
  • J. V. Gėtė Faustas aprašymas (2)
    10 - 3 balsai (-ų)
J. V. Gėtė Faustas aprašymas (2). (2017 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/j-v-gete-faustas-aprasymas-2.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 26 d. 18:49
×