J. V. Gėtė


Johanas volfgangas gėtė. Visų laikų žinomiausias vokiečių poetas. Nuopelnai. Santykiai su moterimis. Frederikė Brion. Šarlotė Buf. Šarlotė fon Štain. Gėtė su Šarlote fon Štain. Kristiana Vulpius. Ulrikė fon Levecov. Gėtė veimare. Gėtės darbo kambarys veimare. J. v. gėtė apie rūkymą. Mokytojos komentaras. J. v. gėtės principas. Ar jis buvo godus? Testamentas. Aistra vynui. Kristiana ir Augustas. Baimės.

Vokiečių rašytojas gamtininkas vokiečių literatūros pradininkas vienas iš įtakingiausių ,,audros ir veržimosi” literatūrinio sąjūdžio dalyvių veimare, kuriame gyveno nuo 1775 m., užėmė aukštus valstybės postus monumentalios filosofinės tragedijos ,,faustas” autorius.

Gražus, genialus, jausmingas poetas skleidė kažin kokį neįtikėtiną žavesį, kuriam buvo neįmanoma atsispirti. Karštai reaguodavo į menkiausią fizinį kontaktą. Bučinys jam galėdavo sukelti ekstazę. Mylėjo ir kilmingas intelektuales, ir mielas, naivias prastuoles.

Neturtingo pastoriaus dukra. Jai buvo 16 m., Gėtei – 20 m.

Vokietijos riterių ordino dvarų valdytojo dukra, artimo Gėtės draugo Johano Kristiano Kestnerio sužadėtinė.

33 m. ištekėjusi aštuonių vaikų motina Gėtei tuo metu buvo 26 m.

23 m. gėlininkė, neišsilavinusi, beveik neraštinga, skaisčios odos, nepaprastai linksmo būdo, mėgo juoktis, šmaikštauti, koketuoti, puoštis. Gėtei buvo 39 m., jis pasiekė savo šlovės viršūnę. Iš pradžių Kristiana tapo jo meiluže, tik po 18 m.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 6637 KB
  • 2014 m.
  • 27 puslapiai (439 žodžiai)
  • Rita
  • J. V. Gėtė
    10 - 4 balsai (-ų)
J. V. Gėtė. (2014 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/j-v-gete.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 06:57
×