J. Vaičiūnaitė - Saulėgrąža interpretacija


Judita vaiciunaite saulegrazos analize. Judita vaiciunaite eilerasciu analize. Saulegraza analize. Vaičiūnaitė saulėgrąža analizė. Judita vaiciunaite saulegraza interpretacija. Vaiciunaite saulegrazos. Judita vaiciunaite saulegraza. Judita vaiciunaite saulegrazos. Judita vaiciunaite saulegraza analize. Eilėraščio saulegrąža analizė.

J. Vaičiūnaitės eilėraščio ,,Saulėgrąža‘‘ interpretacija.

Judita Vaičiūnaitė – žymi XX amžiaus poetė, kūrusi moderniąją lyriką. Taip pat ji vadinama miesto poete. Tuo metu, kai kiti jos kartos poetai savo kūryboje vaizdavo kaimą ir jo gamtą, Vaičiūnaitė poetizavo miesto gyvenimą. Miesto vaizdus galime pamatyti ir jos eilėraštyje ,,Saulėgrąža‘‘, kuriame kalbama apie gražius praeities prisiminimus ir skurdžią dabarties aplinką. Eilėraščio lyrinis subjektas kalba pirmuoju asmeniu, nori išsakyti skaitytojui savo jausmus, kamuojančius sielą. Įvardis ,,aš‘‘ padeda suprasti, kad lyrinis subjektas susitapatinęs su pačia autore, gyvenusia Vilniuje, kuris ne kartą minimas kūrinyje. Eilėraštis modernus, jį sudaro tik vienas sakinys. Pavadinimas parodo, kad eilėraštyje bus vaizduojama nuostabi gėlė, simbolizuojanti saulės grįžimą. Lietuvių tautai saulės grįžimas buvo naujo gyvenimo etapo pradžia – prasidėdavo darbai, gamta atsikeldavo iš žiemos miego.

  • Lietuvių kalba Interpretacija
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2014 m.
  • 1 puslapis (271 žodžiai)
  • Beata
  • J. Vaičiūnaitė - Saulėgrąža interpretacija
    10 - 3 balsai (-ų)
J. Vaičiūnaitė - Saulėgrąža interpretacija. (2014 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/j-vaiciunaite---saulegraza-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:08
×