Jakutijos energetiniai ištekliai


Įvadas. Energetiniai ištekliai. Jakutijos energetiniai ištekliai. Gamtinės dujos. Anglis. Išvados. Šaltiniai.

Jakutija, dar vadinama Sakha respublika, tai didžiausias ir turtingiausias Rusijos regionas. Jo plotas siekia 3.1 milijonai kvadratinių metrų, o 40% šios teritorijos yra už poliarinio rato, kur visų metų laikų žemę dengia amžinas įšalas. Šis regionas yra begalo svarbus visai Rusijos federacijai, kadangi jame gausu energetinių iškasenų, tokių kaip nafta, anglis, dujos. Be to, šiame regione gausu aukso, deimantų, taip pat čia puiki vieta vystitį saulės bei vėjo energiją. Amžinas įšalas, dengiantis Jakutijos respubliką, savo gyliu siekia 1.5 km. Tai be galo apsunkiną, o kai kuriais atvejais energetinių išteklių išgavimą padaro visai neįmanomu. Tačiau nekyla abejonių, jog modernių pramoninių technologijų pagalba, pradėjus išgavinėti nafta, dujas bei anglį, Rytų Rusijos socialinė ir ekonominė padėtis smarkiai pagerėtų.

Neatsinaujinantys energetiniai ištekliai ir jų produktai. Prie šios kategorijos priskiriama nafta, anglis,gamtinės dujos, branduolinė energija, durpės, degieji skalūnai, metalų rūdos. Tokio tipo ištekliai pagamina daugiausiai energijos ir atnešą milžinišką ekonominę naudą regionui. Pavyzdys - savo naftos ištekliais garsėjanti JAV. Nenuostabu, kodėl tenai automobiliai tokių galingų benzininių variklių. Arba JAE - miestas išdygęs dykumoje, kas yar taipogi milžiniškų naftos atsargų padarinys. Tačiau šio tipo ištekliai yra neatsinaujinantys, todėl atsiranda poreikis ieškoti alternatyvų. Senkant pasaulinėms energetinių išteklių atsargoms tarptautinės bendruomenės žvilgsnis vis dažniau krypsta į nutolusias vietoves, kuriose šių žaliavų gavyba iki šiol atrodė sunkiai galima. Jokia paslaptis, kad jau vyksta Arktyje slūgsančių energetinių išteklių žvalgyba bei išgavimas. Atrodo, kad gelmių turtų paieška pamažu įsibėgėja ir Antarktidoje.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 176 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1498 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vykintas
  • Jakutijos energetiniai ištekliai
    10 - 4 balsai (-ų)
Jakutijos energetiniai ištekliai. (2015 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/jakutijos-energetiniai-istekliai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:51
×