James C. Scott „Domination and arts of resistance: hidden transcripts” Recenzija


James C. Scott. „Domination and arts of resistance hidden transcripts”. Recenzija.

Antropologo James C. Scott knygą „Domination and arts of resistance: hidden transcripts” (dominavimas ir išradingi pasipriešinimo būdai: slapti (elgesio) šifrai) sudaro

243 psl. (be pratarmės ir padėkų). Recenzijai pasirinktas 96 psl. tekstas, skaitytas originalo, anglų, kalba. Siekdamas iš esmės suprasti apie ką kalba autorius, knygą ėmiau skaityti nuo pirmojo skyriaus. Viso perskaityti 4 knygos skyriai.

Autorius, gvildendamas pasirinktą temą, remiasi ne tik jo paties atliktais lauko tyrimais viename iš Malaizijos kaimų, bet pasitelkia platų tyrimų bei teorijų spektrą, nagrinėjančių galios santykių temą. Knygoje neišskiriamas vienas iš tyrimo metodų, nes tai, kaip minėjau, nėra vieno tyrimo aptarimas, bet išsami prielaidų, teorijų, bei teorinių modelių analizė. Dėl to, šis veikalas yra ne vieno tyrimo pristatymas ir jo duomenų analizė, bet veikiau diskursų analizė. Gilindamasis į knygoje iškeltą problematiką, antropologas naudoja lyginamąjį (comparative) metodą, kurio dėka jis meistriškai apibendrina teorijų ir diskursų gausą.

Autoriaus minčių raiška yra gana sudėtinga. Vartojamų žodžių žodynas yra labai platus ir turtingas. Sakiniai yra „tirštai“ prisotinti prasminio turinio, todėl tekstas reikalauja maksimalios dėmesio koncentracijos ties kiekvienu sakiniu. Autorius, tekste nuolat blaškosi tarp teorinių modelių konstravimo ir pastangų užbėgti kritikai už akių.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2589 žodžiai)
  • Universitetas
  • Saulius
  • James C. Scott „Domination and arts of resistance: hidden transcripts” Recenzija
    10 - 6 balsai (-ų)
James C. Scott „Domination and arts of resistance: hidden transcripts” Recenzija. (2015 m. Kovo 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/james-c-scott-domination-and-arts-of-resistance-hidden-transcripts-recenzija.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 12:30
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo