Japonija. Japonijos kultūra


Japonijos bendravimo ypatumai. Japonu bendravimo ypatumai. Japonija referatas. Japonija bendravimas. Japonija-bendravimas. Japonu kulturos tipas. Japonijos bendravimas. Japonų bendravimo manieros. Japonu kultura testas. Japonijos verslo kultūra.

Įvadas. Tarpkultūrinis tipas, skirtumai, jų įtaka bendravimui. Bendravimo ypatumai. Neverbalinio bendravimo ypatumai. Verbalinio bendravimo ypatumai. Laiko samprata, vadovavimas ir organizacinė tvarka. Elgsena, manieros ir laikysena, siekiant pelnyti jų palankumą. Išvados. Literatūra.


Tarpkultūrinė komunikacija- keitimosi informacija procesas tarp žmonių atstovaujančių skirtingoms kultūroms. Žmonės, priklausantys skirtingoms kultūroms, skirtingai vertina išsilavinimo, pareigų svarbą, turi savitą požiūrį į laiką, etiketą, elgesio manieras.

Kultūros pažinimas yra svarbus žingsnis tobulinant tarpkultūrinės komunikacijos supratimą, todėl norėdami efektyviai komunikuoti su kitų kultūrų žmonėmis, mes turime domėtis istorija, papročiais, tradicijomis, kalba, jos kultūra, elgesio normomis ir kt. Nuodugnus kultūros pažinimas yra labai svarbus procesas, tačiau absoliučiai pažinti ir suprasti kitą kultūrą yra labai sunku. Kultūros skiriasi elgesiu su pašaliečiais: vienos yra atvirai priešiškos arba laikosi nuošalyje, kitos draugiškos ir linkusios bendrauti su svetimais tai kultūrai žmonėmis. Šios dalykai gali nulemti pasitikėjimo ir atviros komunikacijos lygmenį. Siekiant efektyvios komunikavimo kultūros, labai svarbu suvokti kitos kultūros ypatumus, sugebėti priimti kitokį požiūrį į tam tikrus dalykus, įsijausti į kito žmogaus dvasinę būseną.

Turbūt nė apie vieną kitą valstybę nėra prirašyta tiek knygų ir straipsnių, sukurta tiek patrauklių ir paslaptingų, tikrų ir išgalvotų pasakojimų bei legendų, kiek jų yra apie ,,tekančios saulė darbo tikslas – išanalizuoti iimperatoriui tokugawai (apie 163 m. ), prasidėjo beveik visiškas japonijos izoliavimasis nuo likusio pasaulio. Atvykusiems į japoniją svetimšaliams grėsė mirties bausmė. Tik xix amžiaus antroje pusėje situacija ėmė keistis. Per 250 metų, atskirta nuo svetimų įtakų, japonija išsiugdė savitą visuomenę ir kultūrą, kuriai nėra lygių pasaulyje grupinės kooperacijos požiūriu. Pagrindiniai organizaciniai principai, susiformavę tuo uždaru gyvenimo periodu, išliko ir būdingi šiuolaikinei japonijos visuomenei, kuri neretai dar vadinama voratinklio visuomene .

Japonija priklauso santūrių arba įsiklausančių kultūrų grupei, kurios nariai retai patys inicijuoja veiklą ar diskusiją ir yra linkę pirmiausia įsiklausyti į kitą, išsiaiškinti jo padėtį ir, į tai atsižvelgdami, susidaryti savo nuomonę. Japonai yra intravertiški, nepasitiki daugžodžiavimu ir todėl gerai moka bendrauti be žodžių. Tam padeda subtili kūno išraiška, kuri kaip diena ir naktis skiriasi nuo audringo mostingavimo, būdingo romanų tautoms ir afrikiečiams.

Pirmiausia dera atminti, kad japonai turi savitą požiūrį į kontaktų užmezgimą. Pirmenybę japonai teikia ne laiškams ar telefoniniam ryšiui, bet asmeniniams kontaktams.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (2102 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Japonija. Japonijos kultūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Japonija. Japonijos kultūra. (2011 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/japonija-japonijos-kultura.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 19 d. 10:26
×