Japonijos orientacija į JAV


Šiais laikais yra pripažintos 193 valstybės, bet su visomis nepripažintomis, „Motinoje Žemėje“ yra skaičiuojama 245 šalys. Nagrinėjama valstybė – Japonija. Japonijos atitolimas nuo pagrindinio žemyno. Kitas japonų sumanumas. Japonija turėjo galimybę pasiekti beveik bet kurią regiono kryptį. Daugelis ginčijamų jūrų sienų yra susiję su teritorijomis. Atsiradus pašonėje branduolinei Korėjai. Atsižvelgiant į globalizaciją. Kaip galima pastebėti iš toliau susiklosčiusių ir besiklostančių Japonijos ir JAV santykių. Taigi, XXI a. Pradžioje Japonija užėmė prioritetinę poziciją geopolitinėje JAV strategijoje.


Šiais laikais yra pripažintos 193 valstybės, bet su visomis nepripažintomis, „Motinoje Žemėje“ yra skaičiuojama 245 šalys. Kaip bebūtų, mažų valstybių pasaulyje yra žymiai daugiau, tačiau jos visos turi suvereniteto lygybę tarptautinėje teisėje. Valstybių dydis yra dalinamas pagal politinį, karinį ar ekonominį svorį, bei savivoką. Mažos valstybės gali būti mažos pagal savo teritoriją, tačiau jos yra aktyvios valstybės politiškai, diplomatiškai ir finansiškai tarptautinėje erdvėje, bet nelaikančios savęs kaip užimančios politikos autsaiderių vietą. Mažos šalys yra linkusios išlikti ir pasireikšti. Tai įgyvendinti padeda jų dalyvavimas tarptautinėje veikloje, statusas ir reputacija. Mažesnės valstybės taip pat nori būti naudingos ir pastebėtos tarptautinėje politikoje, lyginant su didžiosiomis valstybėmis, kurios prisiima atsakomybę ir lyderystę už tarptautinės tvarkos ir saugumo palaikymą bei užtikrinimą. Pasak H. J. Morgenthau: „pats stabiliausias nacionalinės galios veiksnys yra geografinė padėtis“. Kiekviena valstybė nori jaustis saugi, ir grėsmės iš kitos valstybės atveju būti pasiruošusi apsiginti, atremti šalies agresorės veiksmus. Valstybėms jų geografinis išsidėstymas, topografiniai ir kt. veiksniai įtakoja gerą galimybę apsiginti, išlikti arba prisitaikyti.

Nagrinėjama valstybė – Japonija, išsidėsčiusi salose vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje ir esanti netoli Rytų Azijos pakrantės. Iš šiaurės ją skalauja Ochotsko jūra, iš rytų ir pietryčių Ramusis vandenynas, iš vakarų – Japonijos ir Rytų Kinijos jūros. Japonijos salyno pietuose, tarp Honshu, Sikoku ir Kyushu, yra Japonijos vidaus jūra. Japonijos archipelagas yra sudarytas iš 6852 salų. Pakrantės ilgis - 29,8 tūkst. km. Japonija ribojasi su Korėja, Rusija, bei Kinija, tačiau nuo šių šalių yra atskirta jūromis. Japonijos Šiaurės Rytuose yra Kurilų salos (priklauso Rusijai).

Japoniją nuo žemyno skiria Rytų Kinijos jūra, Japonijos jūra ir Ochotsko jūra, tačiau pagrindinių Japonijos salų atokumas nuo Azijos pakrantės yra nedidelis – mažiausias atstumas Korėjos sąsiauryje siekia 193 km.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1727 žodžiai)
  • Universitetas
  • Magistrantė
  • Japonijos orientacija į JAV
    10 - 2 balsai (-ų)
Japonijos orientacija į JAV. (2018 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/japonijos-orientacija-i-jav.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 16:59
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo