Japonijos pramonės pažanga


Japonijos pramonės pažanga. Japonija – ekonomiškai viena iš stipriausių valstybių. Japonijos ekonomika. Japonija yra pramoninė laisvos rinkos ekonomikos šalis. Japonijos ekonomikai būdingas aukštas efektyvumas. Japonijos ūkio raidos ypatybės. Daugelį amžių Japonija buvo uždara valstybė. XXa. šeštajame dešimtmetyje šalis ėmėsi pertvarkyti ūkį-reformuoti ekonominę ir teisinę sistemą. Valstybė visokeriopai skatino mokslinius tyrimus. Švietimas – strateginė kryptis. Japonijoje ypač didelis vaidmuo skiriamas švietimui. Japonijos aukštosios mokyklos glaudžiai bendradarbiauja su bendrovėmis ir firmomis. Joms kryptingai rengia kvalifikuotus specialistus. Japonų sėkmės strategija. Japonai yra darbšti ir sąžininga tauta. Japonai dažnai perima kitų šalių laimėjimus. Pagaminta produkcija irgi ne sandėliuojama.


Daugelį amžių Japonija buvo uždara valstybė. Tik XIXa. viduryje atvėrė duris pasauliui, bet dėl išlikusio feodalinio valdymo, nepatogios geografinės padėties, žmonių uždarumo , sudėtingo rašto ir kalbos beveik nedomino europiečių.

XXa. šeštajame dešimtmetyje šalis ėmėsi pertvarkyti ūkį-reformuoti ekonominę ir teisinę sistemą. Pertvarka tapo veržlaus ekonomikos suklestėjimo postūmiu. Į valstybės ūkio reorganizavimą įsitraukė visi ekonomiškai aktyvūs gyventojai. Iš esmės pertvarkytos arba sukurtos naujos energetikos, metalurgijos, automobilių, laivų statybos, chemijos pramonės šakos. Dygstančios įmonės suteikė daug darbo vietų.

Valstybė visokeriopai skatino mokslinius tyrimus. Ekonomiškai kylančiai šaliai trūko aukštos kvalifikacijos specialistų ,todėl daug patentų bei licencijų japonojai pirko iš JAV, Vokietijos, kitų valstybių. Pigi darbo jėga leido kompanijoms sėkmingai konkuruoti pasaulio rinkoje. Per kelis dešimtmečius Japonija sustiprėjo, ir įsiveržė į pirmaujančių pramonių šalių gretas.

Japonai yra darbšti ir sąžininga tauta, kuriai labai tinka pasakymas: ‘’Japonas gyvena tam, kad dirbtų’’.

  • Pramonė ir gamyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 1370 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (427 žodžiai)
  • Vikro
  • Japonijos pramonės pažanga
    10 - 4 balsai (-ų)
Japonijos pramonės pažanga. (2016 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/japonijos-pramones-pazanga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 23:31
×