Japonijos šalies kultūra, bendravimo ypatumai, verslo etiketas


Japonijos šalies kultūra, bendravimo ypatumai, verslo etiketas. Japonijos demografinė informacija. Japonijos kultūra. Nusilenkimai. Žvilgsniai. Kolektyvizmas. Namai. Valgymas. Verslo etiketas Japonijoje. Pasisveikinimas. Vizitinės kortelės. Pokalbio menas. Kūno kalba. Simboliai. Verslo dovanos. Naudota literatūra.


Japonijoje vyraujančios kulinarinės tradicijos turi ir daug išskirtinumų. Populiarioji kultūra - anime, konsolės, video žaidimai. Beisbolas yra populiariausias komandinis sporto žadimas šalyje.

Verslo etiketas yra vienas iš labiausiai nesuprantamų verslo aspektų Japonijoje. Daug sėkmingų užsienio verslo kompanijų nepradeda verslo Japonijoje arba į Japonijos rinką eina tik per platintojų kompanijas, nes bijo Japonijos verslo kultūros. Dažnai taip yra dėl, kad verslo etiketas yra apipintas daug mitų, dėl kurių užsienio šalių verslo kompanijos susidaro įspūdį, kad turėti verslo reikalų su japonais yra per daug rizikinga. Laimei, Japonijos verslo etiketas nėra neįveikiamas barjeras sėkmingam verslui, tai įrodo į didelę Japonijos rinką įsilieję tokios įmonės kaip Apple, BMW, Microsoft, Chanel, Louis Vuitton, Tiffany & Co ir t.t.

Nusilenkimas (‚ojigi‘) Nusilenkimo „gylis“ priklauso: Kaip gerai pažįstame tą žmogų; Rango; Amžiaus; Nusilenkimo priežasties; Sveikinantis su aukštesnio rango asmeniu, nuslenkti reikėtų daugiau.

Verslo susitikimas Japonijoje neprasidės, kol neįvyks ‚meishi‘ – apsikeitimas vizitinėmis kortelėmis. Vizitinę kortelę reikia paduoti abejomis rankomis. Priėmus vizitinę kortelę, reikėtų ją įdėmiai perskaityti, apžiūrėti. Viską atlikti vaizdžiai, kad įteikęs asmuo matytų.

Galite sulaukti labai asmeniškų klausimų, pvz.: apie uždarbį, išsilavinimą, šeimos gyvenimą. Atsiprašykite, išreiškite dėkingumą, kur tai reikalinga.

Bendraudami negestikuliuokite, nenaudokite neįprastų veido išraiškų ar dramatiškų judesių.

  • MS PowerPoint 690 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (841 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vijorika
  • Japonijos šalies kultūra, bendravimo ypatumai, verslo etiketas
    10 - 1 balsai (-ų)
Japonijos šalies kultūra, bendravimo ypatumai, verslo etiketas. (2019 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/japonijos-salies-kultura-bendravimo-ypatumai-verslo-etiketas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 17 d. 22:04
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo