J.Apučio M. Katiliškio kūrinių analizė


J. Apučio M. Katiliškio kūrinių analizė.

Remdamiesi J.Apučio novelėmis, raskite argumentų teiginiui, kad žmogus, neįveikiantis moralinių problemų, yra silpnas, linkęs taikstytis, nekovoti už save ir kitus.

Novelėje ,,Šūvis po Marazyno ąžuolu“ senojo Vinculio paveikslu parodomas pasyvus prisitaikėlis prie naujojo laiko aplinkybių, smurto akivaizdoje neginantis teisingumo, žmoniškumo, neklausantis savo sąžinės balso. Novelės ,,Vakarėjant gražios dobilienos“ berniuko dėdė, ,,nuolankus žmogus“, prisitaikantis prie jam palankių aplinkybių, nedrįstąs ginti savo pozicijos, pabūgsta pasipriešinti biurokratinei valdžiai.

Pasakotojas, kalbantis trečiu asmeniu, pateikia įvairiapusių žinių, katalogų. ,,Miškais ateina ruduo“ apibūdinimai lakoniški arba katalogiški kaip kai kurie ,,Iliados“, savitas pasakojimo (ritmingas, onomatopėjiškas, vaizdų) stilius. Ypatingi palyginimai, kuriais pasakotojas pakelia veikėjus į aukštesnę plotmę, padaro juos jei ne herojiškus senųjų epų prasme, tai bent užtenkamai reikšmingus, kad galutinė tragedija, kuri buvo išpranašauta nuo pat pirmosios romano pastraipos, įgytų epines ir net mitines dimensijas. Darbas nėra herojiškas žygis, bet pasakotojas pabrėžia jo sudėtingumą, pareikalaujantį daug jėgų, iškelia darbo aprašymus į aukštesnę plotmę.

Išnagrinėkite, kaip M.Katiliškio romane kuriama Monikos ir Agnės opozicija, kokius epitetus, palyginimus autorius pasitelkia siekdamas atskleisti, kaip skirtingai reiškiasi jų moteriškumas? Sudarykite lentelę, remkitės citatomis.

Užaugusi tarp miškų, ji, kaip ir ta jauna stirna, yra atvira pasauliui, padūkusi, drąsi, besijuokianti, jos mintys skaidrios, be piktų kėslų, žodžiai nuoširdūs. Ji klausosi gamtos šauksmo ir pasiduoda jam. Ji neturi subrendusios moters patirties. Po Tiliaus išdavystės tampa rami, susimąsčiusi, blaiviai viską apskaičiuojanti, ji užsidaro savy.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Anglų
  • 3 puslapiai (1285 žodžiai)
  • Roberta
  • J.Apučio M. Katiliškio kūrinių analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
J.Apučio M. Katiliškio kūrinių analizė. (2015 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/japucio-m-katiliskio-kuriniu-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 12:05
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo