Jauna šeima


Jauna šeima. Medaus mėnuo. Poros santykių pokyčiai po santuokos. Jaunavedžių šeimos. Tipiškos problemos. Jaunavedžiai. (pagal S. Craig, 2013). Savos taisyklės ir genetinės šeimos. „AŠ“ virsmas į „MES“. Santuokos pradžios sunkumai. Antrasis jaunos šeimos etapas. Jauna šeima gimus kūdikiui. Kaip tai įveikiama? Stresą keliantys veiksniai. Psichologinė pagalba jaunai šeimai.


Tai laikotarpis tuoj po santuokos, jei pora iki tol negyveno kartu. Šio laikotarpio funkcijos gali būti skirtingos: Tarpusavio adaptacija, kai sutuoktiniai renkasi aplinkybes, leidžiančias būti vienumoje; Poilsis, kurį nuspalvina ypač nuoširdus vyro rūpinimasis savo žmona; Vienas toks periodas, kurio neįmanoma pakartoti.

Individualūs – asmeniniai pokyčiai: Pirmieji įsipareigojimai vienas kitam; Punktualumo svarba; Kasdieninis gyvenimas kartu tampa realybe; realybė ne visada atitinka lūkesčius; Žavesio praradimas ir dėmesio savo partneriui susilpnėjimas; Įsimylėjimo periodas baigiasi; prireikia vidinių pastangų suprasti, įvertinti, susitaikyti su kito trūkumais; Moteris gali tapti nėščia.

Bendravimo pokyčiai su kitais svarbiais asmenimis: Bendravimas su abiejų sutuoktinių tėvais; tai sumažina draugams skirtą laiką; Keičiasi ryšiai su kitos lyties asmenimis –bendravimą su jais geriau tęsti kartu su sutuoktiniu.

Ekonominiai pokyčiai: Abiejų sutuoktinių turtu naudojamasi bendrai; Vyras tampa oficialiai ekonomiškai atsakingas už esamus ir būsimus vaikus. Seksualiniai pokyčiai: Mažėja sekso dažnumas, auga jo kokybė; Auga atsakomybė už sekso padarinius. Pokyčiai darbe: Vyrai stengiasi būti pavyzdingi ne tik darbe, bet ir padeda žmonoms buityje; Moterims ištekėjus padaugėja pareigų buityje.

Šio etapo tikslas - du individualius gyvenimus sklandžiai sulieti į vieną darnią, laimingą, pagarbią visumą, sudaryti komandą: kartu gyventi, kartu galvoti ir kartu spręsti problemas.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 3431 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (568 žodžiai)
  • Aurimas
  • Jauna šeima
    10 - 5 balsai (-ų)
Jauna šeima. (2016 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/jauna-seima.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:46
×