Jaunatviškumo įtaka vairavimo elgsenai ir galimos intervencijos, siekiant sumažinti avaringumą


Jaunatviškumo įtaka vairavimo elgsenai ir galimos intervencijos, siekiant sumažinti avaringumą. Pagrindiniai faktai. Sąvokų sistemos įtaka jaunatviškai vairavimo elgsenai. Vairuotojo elgesys. Mokėjimas vairuoti. Raidos veiksniai. Asmenybės veiksniai. Demografiniai veiksniai. Suvokiama aplinka. Vairavimo aplinka. Prevencijos reikšmė. Vairuotojo elgesys. Gebėjimas vairuoti. Demografiniai veiksniai. Vairavimo aplinka. Sėkmingos intervencijos. Išvada.

Nepaisant padarytos pažangos išduodant vairuotojų pažymėjimus, didelio avarijų, traumų ir mirčių ir didelių piniginių išlaidų skaičius dėl jaunųjų vairuotojų kaltės yra aiškiai nepriimtinas. Šiandien jauni žmonės vairuoja daug sudėtingesnėmis sąlygomis nei anksčiau. Daugiau automobilių, spūsčių, sudėtingesnės sankryžos ir keliai, šiandieniniai vairuotojai laikomi grubesniais, agresyvesniais ir labiau išsiblaškiusiais. Nepaisant saugesnių transporto priemonių ir kelių, vairuotojų elgesys išlieka daug žemesnis nei idealus. Eismo priežiūra negali adekvačiai kontroliuoti vairuotojų elgesio- pareigūnai negali būti visur bet kuriuo laiku. Vairuotojams- naujokams daro įtaką aplinkinės sąlygos kaip ir daug kitų veiksnių jų gyvenime.

Trumpai apžvelgsime jaunų vairuotojų avaringumo problemą keliais aspektais. Tada, daug įvairių veiksnių dėl jaunų vairuotojų bus identifikuoti ir sugrupuoti pagal sąvokų sistemas. Remiantis šia sistema, galima identifikuoti intervencijas, kad sumažinti jaunų vairuotojų avaringumą. Nors pirmiausia grindžiama Jungtinių Amerikos Valstijų patirtis, šis požiūris tinka ir kitoms išsivysčiusioms šalims tik skirtingu mastu. Besivystančioms šalims JAV patirtis galėtų padėti kurti sėkmingas prevencijos strategijas siekiant sumažinti aukštą lygį žuvusių ir sužeistų jaunų vairuotojų.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (3114 žodžiai)
  • Roberta
  • Jaunatviškumo įtaka vairavimo elgsenai ir galimos intervencijos, siekiant sumažinti avaringumą
    10 - 3 balsai (-ų)
Jaunatviškumo įtaka vairavimo elgsenai ir galimos intervencijos, siekiant sumažinti avaringumą. (2013 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/jaunatviskumo-itaka-vairavimo-elgsenai-ir-galimos-intervencijos-siekiant-sumazinti-avaringuma.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 10:06
×