Jaunimas ir suaugusieji kalba dviem skirtingomis kalbomis


Jaunimas vis labiau ismano naujasias technologijas. Jaunimas ir suaugusieji kalba dviem skirtingomis lietuviu kalbomis skaidres. Knyga apie tai ,kaip jaunimas vis labiau ismano naująsias technologijas. Kalbejimas pastraipa jaunimas vis labiau ismano. Kodel jaunimas priesinasi suaugusiuju reikalavimams. Koks yra siuolaikinis jaunimas skaidres. Jaunimas dažniausiai priešinasi suaugusiųjų reikalavimams. kodėl. Jaunimas referatas. Rasiniai apie kalbos aforizmus.

Lietuvių kalbos įskaitos konspektukas ruošiantis šiai įskaitai. Tema kalba, potemė jaunimas ir suaugusieji kalba dviem skirtingomis kalbomis. Ką apie tai manote? Kalba ko gero svarbiausia bendravimo priemonė, kuri mums labai padeda atlikti komunikacinę funkciją. Tai lyg mūsų sielos veidrodis. Ir nors kalba egzistuoja jau gana ilgai ji nuolat keičiasi. Bet ko gero mes daugiau pastebime tų pokyčių į blogąją pusę. Užtenka pasiklausyti kaip šneka jaunimas. Dauguma jaunuolių lyg susitarę kalba jiems būdinga kalba, kurioje gausu įvairių trumpinių, rusiškų ar angliškų keiksmažodžių, ar tiesiog užsienio kalbų žodžių su sulietuvintomis galūnėms. Tai „gatvės kalba“, kuri jaunimui kaip popoliariausia ir nepastebima mada. Šią kalbą vartojantys jaunuoliai jaučiasi kietesni, labiau verti dėmesio, bando išsiskirti iš kitų. Dažnai jų pasakytų žodžių nesupranta mokyjai ar net jų pačių tėvai, kurie po pirmą kartą išgirstų replikų nežino ką turėtų jaunuoliui atsakyti. Savaime aišku jog nerastume nė vienos knygos parašytos „gatvės kalba“, tačiau pasistengus galutume surašyti ištisą žodyną iš jaunuolių išgalvotų žodžių. Bet kodėl jaunimas vengia vartoti lietuviškus keiskmažodžius savo kalboje? Manoma, kad senovėje jie buvo gan populiarūs, tačiau šiandien jie paktiškai visiškai užmiršti. Tai įvyko, ko gero, todėl jog lietuviški keiksmažodžiai jaunimui atrodo per daug minkšti, švelnūs, neturintys pakankamai „jėgos“. Ir dauguma jų paaugliams skamba per daug vaikiškai. Tuo tarpu rusiški keiksmai, dažniausiai perimami iš vyresniųjų, suvokiami kaip laisvės, pasipriešinimo ar drąsos išraiška, leidžia paaugliui jaustis „kiečiau“.

Kalba ko gero svarbiausia bendravimo priemonė, kuri mums labai padeda atlikti komunikacinę funkciją. Tai lyg mūsų sielos veidrodis.

Užtenka pasiklausyti kaip šneka jaunimas. Tai gatvės kalba , kuri jaunimui kaip popoliariausia ir nepastebima mada. Savaime aišku jog nerastume nė vienos knygos parašytos gatvės kalba , tačiau pasistengus galutume surašyti ištisą žodyną iš jaunuolių išgalvotų žodžių. Tai įvyko, ko gero, todėl jog Lietuviški keiksmažodžiai jaunimui atrodo per daug minkšti, švelnūs, neturintys pakankamai jėgos . Tuo tarpu rusiški keiksmai, dažniausiai perimami iš vyresniųjų, suvokiami kaip laisvės, pasipriešinimo ar drąsos išraiška, leidžia paaugliui jaustis kiečiau .

gatvės kalbos atsiradimas neapsiriboja vien gatve. Nemažai įtakos jai davė radijas ir televizija, nes ten pasakyta įdomesnė frazė iš kart tampa paauglių dažniausiai vartojama fraze mokyklose ar kiemuose. Tačiau daugiausia naujadorų išgirstame kieme, būdami su draugais ar tiesiog bendraudami internete.

Internete ypač gausu barbarizmų. O ką jau kalbėti apie paauglių rašomas žinutes, kurios dažniausiai būna šveplos ir pilnos klaidų: vietoj š , ž raidžių vartojama angliški sh ir zh , o vietoj i trumposios dažnai vartojama j , vietoj v – w . Natūralu, jog toks bendravimo būdas greitesnis, tačiau rašymas neLietuviškomis raidėmis rodo nepagarbą ir kalbai, ir adresatui, ir sau. Jaunam žmogui nebesvarbu nei kalbos vartojimo aplinkybės, nei tikslas. Tai vėliau įtakoja jų prastą gramatikos išmanymą rašant parkeriu ant balto popieriaus lapo.

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (467 žodžiai)
  • Mokykla
  • Donce
  • Jaunimas ir suaugusieji kalba dviem skirtingomis kalbomis
    10 - 1 balsai (-ų)
Jaunimas ir suaugusieji kalba dviem skirtingomis kalbomis. (2010 m. Lapkričio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/jaunimas-ir-suaugusieji-kalba-dviem-skirtingomis-kalbomis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 15:29
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo