Jaunimo darbo rinkos segmento paslaugų sektoriuje padėties analizė lietuvoje ekonominio nuosmukio metu


Jaunimo užimtumo problemos analize. Darbo rinkos tyrimai straipsniai. Jaunimo problemos lietuvoje. Darbo rinka jaunimas moksliniai straipsniai. Jaunimo uzimtumo problemos bakalauro darbas. Jaunimo darbo rinka tyrimai.

Jaunimo darbo rinkos segmento paslaugų sektoriuje padėties analizė lietuvoje ekonominio nuosmukio metu. Įvadas. Teorinė dalis. Statistiniai rodikliai. Jaunimo nedarbo problema. Jaunimo nedarbas kriziniu laikotarpiu. Praktinė dalis. Statistinių duomenų analizė. Jaunimo integracijos į darbo rinką problemos. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas. Problemos aktualumą iš dalies taip pat lėmė praėjusi ekonomikos recesija. Europos Sąjungoje atlikti tyrimai perspėja, kad dėl ekonomikos nuosmukio jauni įsidarbinę žmonės nukenčia labiau nei didelę patirtį sukaupę darbuotojai ir Lietuvoje tas akivaizdžiai pasimato. Visa tai dar labiau padidina ir taip egzistuojančią problematišką situaciją dėl jaunimo užimtumo, integracijos į darbo rinką.

Temos problemą lemia tai, kad yra nusistovėjęs stereotipinis darbdavių požiūris į jauną darbuotoją kaip apie nepajėgų pilnai atlikti darbą darbuotoją ir šis požiūris priimamas kaip natūralus, todėl jo sukeltos problemos tiesiog praleidžiamos pro pirštus, nepastebimos arba nesusimąstoma, kad galėtų būti pašalintos ir kaip tai atsilieptų. Todėl šios pasenusios pažiūros tampa rimta kliūtimi trugdančia jauniems žmonėms įsitvirtinti specializuotoje darbo vietoje.

Darbo objektas: jaunimo 20 - 24 metų amžiaus užimtumas Lietuvos darbo rinkoje kriziniu laikotarpiu.

Darbo tikslas: išanalizavus jaunimo užimtumo struktūrą ir tendencijas, aptarti su tuo susijusias problemas.

Darbo uždaviniai:

1.Pateikti jaunimo užimtumo teorijų analizę amžiaus aspektu.

2.Išanalizuoti jaunimo užimtumo struktūrą, raidą bei perspektyvas Lietuvoje.

Metodai:

1.Literatūros analzė.

2.Mokslinių straipsnių analizė.

3.Statistikos departamento duomenų analizė.

  • Microsoft Word 80 KB
  • 2013 m.
  • 21 puslapis (5178 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Jaunimo darbo rinkos segmento paslaugų sektoriuje padėties analizė lietuvoje ekonominio nuosmukio metu
    10 - 3 balsai (-ų)
Jaunimo darbo rinkos segmento paslaugų sektoriuje padėties analizė lietuvoje ekonominio nuosmukio metu. (2013 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/jaunimo-darbo-rinkos-segmento-paslaugu-sektoriuje-padeties-analize-lietuvoje-ekonominio-nuosmukio-metu.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 02:15
×