Jaunimo emigracija Lietuvoje


Jaunimo emigracijos veiksniai. Emigracija isvados. Emigracija referatas. Jaunimo emigracijos pasekmės. Statistiniai duomenys apie emigrantus. Referatas apie emigrantus. Referatas apie emigracija. Rasinys apie jaunimo emigracija. Jaunimo emigracijos tikslas. Jaunimas ir emigracija referata.

Įvadas. Jaunimo emigracijos pasekmės. Emigraciją įtakojantys veiksniai. Statistiniai duomenys apie emigrantus. Problemos, su kuriomis jauni žmonės susiduria išvykę svetur. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedas. Didelio masto vidinis ir išorinis gyventojų ir darbo išteklių judėjimas pasireiškia įvairiomis formomis. Tai ir savanoriai migrantai, besinaudojantys galimybėmis, kurias jiems suteikia pasaulinės civilizacijos raida ir tarptautinė darbo rinka, leidžianti pasirinkti gyvenimo bei darbo vietą, ir pabėgėliai bei priverstiniai migrantai, turintys palikti namus ne savo noru, o spaudžiami įvairių neekonominių aplinkybių. Kodėl žmonės išvyksta į kitas šalis priežasčių yra daug. Tai ekonominės, socialinės, politinės, demografinės, psichologinės ir kitos. Atkūrus lietuvos nepriklausomybę, pasikeitus politinei sistemai, lietuvos ekonominė būklė patyrė daug nuosmūkių. Daugeliui žmonių tampa vis sunkiau rasti darbą, kurio užmokestis, darbo sąlygos ir socialinės garantijos tenkintų jų poreikius. Todėl pastaruoju metu lietuvoje labai opia problema tampa jaunų žmonių emigracija į užsienį. Dažniausiai jauni žmonės į užsienį išvyksta tikėdamiesi rasti geriau apmokamą darbą, tvirtesnes socialines garantijas, siekdami save realizuoti profesinėje srityje ar tiesiog nerasdami darbo savo gimtojoje šalyje. Išvysktantieji tampa didele lietuvos problema, nes šalis netenka darbo jėgos, taip stabdo ekonominį šalies vystymąsį. Darbo objektas – jaunimo emigracija lietuvoje. Darbo tikslas – išanalizuoti pagrindines jaunimo emigravimo priežastis ir numatyti iškilusios problemos sprendimo būdus.

Didelio masto vidinis ir išorinis gyventojų ir darbo išteklių judėjimas pasireiškia įvairiomis formomis.

Kodėl žmonės išvyksta į kitas šalis priežasčių yra daug.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2011 m.
  • 3 puslapiai (279 žodžiai)
  • Kolegija
  • Darius
  • Jaunimo emigracija Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Jaunimo emigracija Lietuvoje. (2011 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/jaunimo-emigracija-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:56
×