Jaunimo gyvenimo tragedija J.Grušo dramoje “Meilė, džiazas ir velnias”


Juozas grušas meile dziazas ir velnias. Meile dziazas ir velnias knyga. Juozas grušas meilė džiazas ir velnias aprasymas. Meile dziazas ir velnias analize. Meile dziazas ir velnias knyga pdf. Meile dziazas ir velnias aprasymas. Meilė džiazas ir velnias recenzija. Meile dziazas ir velnias pagrindine mintis. J grusas meile dziazas ir velnias recenzija. J.grušas meilė džiazas ir velnias.

Jaunimo gyvenimo tragedija J. Grušo dramoje “Meilė, džiazas ir velnias”. Drama ir jos pavadinimas. Jaunimas. Jaunų žmonių paveikslai dramoje. Kas vienija visus keturis jaunuolius. Sudėtingi veikėjų charakteriai. Beatričė – šviesus spindulys tamsiame pasaulyje. Bendros visiems jauniems veikėjams problemos.


J. Grušo drama meilė, džiazas ir velnias yra tragikomedija. Čia skausmas ir džiaugsmas persipynę tarpusavyje. Rašytojas gyvenimą vaizduoja sustingusį, nesivystantį, be žmogiškųjų vertybių, gėrio ir blogio sumaišytą. Pavadinimas, anot kritikų, yra tik simbolinis, tačiau, mano nuomone, jis puikiai atspindi pagrindines kūrinio mintis. Meilė simbolizuoja gėrį, kurio taip trūksta jauniesiems veikėjams, velnias – blogis, nuo kurio taip sunku pasprukti, o džiazas – tai šių jaunuolių gyvenimo būdas, jų protestas prieš suaugusiuosius. Autorius filosofuoja apie amžinus dalykus – apie gėrį, apie išsigimimo ir nužmogėjimo priežastis.

J. Grušas tuometinį jaunimą, jo problemas parodė ne per vieną, o per kelis paveikslus. Pažvelgus į kiekvieno iš jų vidinį pasaulį pastebime, kad šie atsiskleidžia vis kitomis spalvomis. Visų veikėjų charakteriai sudėtingi, nepanašūs, bet taip pat turi kažką bendro, ko iš karto, galbūt, ir nepastebėsime. Rašytojas jaunimą parodė andriaus, juliaus, luko ir beatričės paveikslais. Autorius mums ne tik parodo jų praeitį bei dabartį, tačiau atskleidžia jų minčių ir sielos pasaulį.

Dramos herojams likimas nedraugiškas, nelengvas. Nė vienas iš jų nepatyrė nei šeimos šilumos, nei motinos meilės. Tėvo užaugintas andrius matė tik žiaurų ir negailestingą jo elgesį. Julius taip pat turėjo tik tėvą, kuris nors ir buvo filosofas, net parašęs knygą apie žmogaus tarpusavio santykius ir meilę, tačiau savo sūnui tos meilės nedavė, nesukūrė jaukaus šeimos židinio.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (803 žodžiai)
  • Mokykla
  • Berta
  • Jaunimo gyvenimo tragedija J.Grušo dramoje “Meilė, džiazas ir velnias”
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Jaunimo gyvenimo tragedija J.Grušo dramoje “Meilė, džiazas ir velnias”. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/jaunimo-gyvenimo-tragedija-jgruso-dramoje-meile-dziazas-ir-velnias.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 06:51
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo