Jaunimo kalbos ypatybes


Jaunimo kalba. Keiksmazodziai jaunimo kalboje. Ar mūsų visuomenėje taisyklinga kalba yra būtinas kultūringo žmogaus požymis. Taisyklinga kalba yra būtinas kultūringo žmogaus požymis. Menkstanti jaunimo kalba. Menkstanti jaunimo pagarba kalbai. Jaunimo kalbos ypatybes referatas. Ar mūsų visuomenėje taisyklinga kalba yra būtinas kultūringo žmogaus požymis?. Ar mūsų visuomenėje taisyklinga kalba yra būtinas kultūringo žmogaus požymis planas. Jaunimo kalbos kultūra.

Įvadas. Dėstymas. Išvada. Literatūros sąrašas. Visais laikais, visose šalyse visos kalbos turi ypatybių, tarmių, aforizmų, darkymų. Lietuvių kalba ne išimtis. Jaunimo kalboje yra labai daug kalbos įvairenybių. Dauguma jaunuolių, kaip susitarę kalba tik jiems būdinga kalba. Ši kalba net literatūrinio pavadinimo neturi. Tai jaunimo sugalvota gatvės kalba. Šią kalbą naudoja moksleiviai,studentai bei kitas jaunimas. Jaunimo kalboje keiksmažodžiai yra keičiami į jų sugalvotus žodžius,kai kurie nėra visiems suprantami. Tačiau nėra buvę laikų,kuriais visuomenė būtų išsivertusi be kalbos. Kalba yra neįkainojamas žmonių turtas,kurio negalima nepaisyti,tai lyg mūsų sielos veidrodis. Viskas priklauso nuo žmogaus proto, širdies, auklėjimo. Jau seniai kalbininkai yra sakę, kad kalba rodo tautos, žmogaus kultūrą, visą gyvenimą, yra tarsi asmens dokumentas, kuris sakyte sako, kaip tu augai, kas tavo draugai, tėvai, mokytojai ir giminės – juk iš jų mokeisi ir mokaisi kalbėti, bendrauti, reikšti savo mintis, elgtis kultūringai.

Visais laikais, visose šalyse visos kalbos turi ypatybių, tarmių, aforizmų, darkymų. Lietuvių kalba ne išimtis. Tai jaunimo sugalvota gatvės kalba. Kalba yra neįka gyvenime vienaip ar kitaip susiduriame su kalbos kultūra: tenka apie ją girdėti mokykloje, kolegijose, universitetuose, darbe ir net gatvėje. Daugelis net nesusimąsto kas yra ta kalbos kultūra ir kokia jos reikšmė. Kalbos kultūra- tai kalbos taisyklingumas,o ji labai svarbi yra bendrinei kalbai. Bendrinė kalba-tai visai tautai bendra viešojo bendravimo kalba, kurios gausu raštuose, leidžiamojoje periodinėje spaudoje, televizijoje. Be šios bendrinės kalbos neįsivaizduojame mokyklos, valstybinių ir kitų viešojo bendravimo įstaigų. Kalba, jos kultūra svarbi ir kiekvienai asmenybei. Ji padeda kiekvienam kalbančiajam padeda sėkmingiau pasinaudoti visomis trimis kalbos funkcijomis: informacine, emocine ir apeliacine. Visi žinome, kad mūsų kalba sena, garbinga, artima indoeuropiečių prokalbei. Apie ją, kaip apie vieną seniausių, kalbama didžiausiuose pasaulio universitetuose. Bet kyla klausimas, kodėl kalbos kultūros knygose daug kalbama apie klaidas. Juk pati kalbos kultūra- tai norminis, pavyzdingas kalbos vartojimas, o ne klaidos. Pirmuosius kalbos kultūros pagrindus mums davė mūsų tėvai, darželio auklėtojos, mokytojai,o dabar jau ir dėstytojai. Kaip sakoma: gyveni ir mokaisi , o mokytis reikia visą gyvenimą. Tačiau dažnai patys nesugebame, o gal ir nenorime branginti savo kalbos, teršiame ją kitų kalbų žodžiais, posakiais, kurie nedera, netinka, yra svetimi. Tai darome mes, jaunuoliai, mūsų draugai, šeimos nariai, pažįstami bendrinė Lietuvių kalba turi daug nespręstinų problemų. Viena iš jų -vakarų kalbų naujųjų skolinių vartojimas jaunų žmonių tarpe. Ne vienas suvokiame per didelį svetimų žodžių antplūdį ir matome, kad kyla realus pavojus ir mūsų kultūros, mūsų kalbos savitumui. Pastebėtina, kad ir Lietuvių kalbos fonetika, tartis įgauna angliškų ypatybių, kinta jų sintaksė, įsigali net tam tikra žodžių tvarka sakinyje. Lietuvių kalboje vakarų naujųjų skolinių gausa siaurina mūsų žodyną, jo plėtrą, kenkia jos žodingumui ir savitumui. Yra net realus pavojus,kad mūsų gimtoji Lietuvių kalba gali išvis išnykti.

Jau geras dešimtmetis kai pastebimas gausesnis svetimybių, hibridų, naujadarų, žargoninių žodžių vartojimo polinkis.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (1544 žodžiai)
  • Indre
  • Jaunimo kalbos ypatybes
    10 - 1 balsai (-ų)
Jaunimo kalbos ypatybes. (2011 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/jaunimo-kalbos-ypatybes.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:39
×