Jaunimo laisvalaikis


Įvadas. Laisvalaikio charakteristika. Laisvalaikio praleidimas. Laisvalaikis, pradedant savarankišką gyvenimą. Laisvalaikis poroje. Jaunimo grupės. Jaunimo laisvalaikis ir jo analizė. Meninių kultūrinių veiklų organizavimo ypatumai. Išvados.


Laisvalaikio vertybės – laisvalaikis vertybe tampa, dėl laike atliekamos veiklos bei elgsenos tikslingumo. Čia lemiamą reikšmę turi asmeniniai žmogaus interesai, asmeniniai poreikiai, esamos sąlygos, pasirengimas ir sugebėjimas racionaliai laisvalaikį išnaudoti, kad tai duotų naudos ir tam žmogui, ir visuomenei.

Tyrimai rodo, kad laisvalaikis tampa vertybe, kai:

siekiama, kad veikla ar išgyvenimas įvyktų greičiau (kad sutrumpėtų laiko laukimas, kuris psichologiškai yra suvokiamas ir taip ilgesnis).

Laisvalaikis bene vienintelė priemonė kurti ir tobulėti. Laisvalaikis kaip asmenybės tobulėjimo veiksnys pasireiškia tada, kai žmogus daug savo laisvo laiko skiria įvairioms intelektualinės veiklos formoms: skaitymui, mokymuisi, lavinimuisi ir kitai aukštesniajai veiklai (kūrybai, rekreacinei veiklai, turiningoms pramogoms).

Norėčiau paanalizuoti vieną pavyzdį, jauną asmenį, kuris ką tik pradėjo savarankišką gyvenimą vienas. Palyginus su poromis, jis turi nemažai laiko poilsiui, nereikia prie nieko derintis, daro ką nori, gali planuoti savo laiką kaip tik užsigeidžia, yra pats sau šeimininkas, priešingai poroms. Bet reikia nepamiršti, kad jis turi ir dvigubai daugiau buitinių darbų atlikti, negu tie, kurie gyvena su tėvais, ar poroje, ar šeimoje. Jaunuoliui/ei reikia ir skalbti, ir lyginti, ir valgyti gamintis pačiam, priešingai gyvenant su tėvais, ar poroje (tada jau darbai dalintųsi i dvi dalis). Šiuos iš pirmo žvilgsnio atrodančius banalius dalykus nudirbdavo mama, sesuo, močiutė, o dabar juos tenka pačiam nudirbti, todėl kai visi šitie dalykai susideda į viena krūva, tai gali užimti ir visą diena, tai laisvalaikio ir nebelieka. Bet gyvendami savarankišką gyvenimą, mes jaučiamės nesuvaržyti, galime naktį ilgiau vakaroti, todėl gyvenimas savarankiškai turi savų pliusų ir minusų.

Čia jau atsiranda dvi asmenybės su skirtingais poreikiais, kai būtina derintis vienam prie kito, norint išlikti kartu. Nors dažniausiai, poros būna panašios, su panašiais interesais, bet vis vieną turi būti ir skirtumų. Bet pasidomėjus poroms yra teikiama labai daug „lengvatų“, pvz., kaip įvairiuose viešbučiuose - romantiški pasiūlymai (nuolaidos, dovanos ir t.t.), įvairiuose vandens parkuose ar kur kitur. Tačiau nepamirškime, kad labai dažnai pasitaiko tokių atvejų, kad vienas nori keliauti į Italiją, gulėti paplūdimyje, o kitas kopti į Himalajus. Bet juk taip per amžius buvo ir bus, todėl tarp porų įvykę nesusipratimai yra sprendžiami bendrais kompromisais.

  • Menai Referatas
  • Microsoft Word 90 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2215 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Jaunimo laisvalaikis
    10 - 5 balsai (-ų)
Jaunimo laisvalaikis. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/jaunimo-laisvalaikis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 08:10
×