Jaunimo narkomanijos priežastys ir galimos prevencinės priemonės


Esė apie narkomaniją. Narkomanijos sprendimo būdai.

Įvadas. Teoriniai nagrinėjamo klausimo aspektai. Narkomanijos plitimo priežastys. Poveikis ir pasekmės. Priklausomybė. Sprendimo būdai. Jaunimo narkomanijos priežasčių ir galimų prevencinių priemonių tyrimo rezultatai. Tyrimo tikslas, metodika ir organizavimas. Demografinis respondentų pasiskirstymas. Moksleivių apklausos apie veiksnius skatinančius vartoti narkotikus ir prevencines priemones rezultatų analizė. Išvados. Literatūra.

Keičiantis mūsų gyvenimui, sparčiai kinta aplinka, moksleiviai susiduria su naujais sunkumais, juos supančia aplinka. Šiandieninėje Lietuvoje ypatingai aktuali problema – narkomanija, narkotikų vartojimas. Apie tai daug kalbama ir rašoma, apie vis augantį ir jaunėjantį narkomanijos reiškinį. Žymūs mokslininkai užsienyje bei kaimyninėse šalyse ieško atsakymų i klausimą, kodėl šis reiškinys taip sparčiai plinta jaunimo ir paauglių tarpe. Lietuvos institucijų prevencinė veikla nėra itin efektyvi, todėl kyla būtinybė išsiaiškinti jaunimo nuostatas ir požiūrį į šį reiškinį.

Narkomanija, tai socialinė ir psichologinė problema, kurią reikia spręsti, o ne kovoti su ja. Žodis narkomanija verčiant iš graikų kalbos, reiškia: narko –sąmonės pritemimas, suakmenėjimas, manija –aistra, potraukis. Taigi narkomanija – liga, kuri išsivysto dėl trumpalaikio ar sistemingo narkotinių medžiagų vartojimo. Šiai ligai būdingas vis didesnis narkotikų dozės poreikis, psichinė ir fizinė priklausomybė. Narkotinių medžiagų poreikis toks stiprus, kad kelis kartus jas pavartojus arba net po pirmosios dozės atsiranda noras pakartoti ir žmogus tampa psichologiškai priklausomas nuo šių medžiagų. Ilgiau vartojant narkotikus išsivysto fizinė priklausomybė, t.y. kai žmogus jau nebegali valdyti savo emocijų, elgesio, netenka valios, nesugeba kontroliuoti savo veiksmų, jam terūpi kaip gauti geidžiamo preparato. Negavęs jo, žmogus jaučiasi blogai, gali atsirasti baimė, nemiga, raumenų skausmas, rankų drebėjimas ir kt. Tokia būsena vadinama abstinencija. Dėl šios būsenos kartais narkomanai net nusižudo.

Narkomanijos bėda yra labai aktuali ir sparčiai plintanti problema jaunimo, taip pat ir suaugusiųjų tarpe. Ši socialinė problema turi būti viešai analizuoja, siekiant geresnių prevencinių priemonių tobulinimo, informacijos teikimo apie visas galimas pasekmes.

Tyrimo problema – kokia jaunuolių nuomonė apie veiksnius įtakojančius vartoti narkotikus ir priemones galinčias užkirsti kelią jaunimo narkomanijai.

Tyrimo objektas – jaunimo narkomanijos priežastys ir prevencinės priemonės.

Darbo tikslas – išsiaiškinti veiksnius kurie skatina jaunuolius vartoti narkotikus ir išanalizuoti galimas prevencines priemones.

Brendimo laikotarpiu prasidėjusi „hormonų audra“ sukelia nemažai fizinių ir psichinių organizmo pasikeitimų, bręstantys paaugliai dažnai jaučia nerimą ir norą maištauti, todėl lengvai pasiduoda svetimai įtakai. Tokie paaugliai, dažniau berniukai, stengiasi tapti lyderiais arba lygiuojasi į juos. Norėdami pabrėžti savo nepriklausomybę nuo tėvų mokytojų ieško pramogų. Jiems atrodo, kad suaugę jų nesupranta, paaugliams viskas neįdomu, nuobodu, jie jaučiasi vieniši. Tokią būseną dar labiau pagilina nepalanki situacija mokykloje ar blogi santykiai su tėvais. Narkotikas tampa tarsi vienintelė priemonė, kuri padeda atsipalaiduoti, išspręsti visas problemas V. Pukelevičienė(1998, p.1)

  • Pedagogika Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2011 m.
  • 15 puslapių (2313 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vykinte
  • Jaunimo narkomanijos priežastys ir galimos prevencinės priemonės
    10 - 2 balsai (-ų)
Jaunimo narkomanijos priežastys ir galimos prevencinės priemonės. (2011 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/jaunimo-narkomanijos-priezastys-ir-galimos-prevencines-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 02:15
×