Jaunimo nedarbas ir emigracija


Sociologijos referatas.

Įvadas. Pagrindinės sąvokos. Jaunimo nedarbas. Jaunimo nedarbo statistika (15-24 m. ). Nedarbo priežastys. Jaunimo nedarbo pasekmės. Problemos sprendimo būdai. Emigracija. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiomis dienomis mūsų valstybėje yra daug aktualių socialinių problemų, tokių kaip skurdas, nepriteklius, nedarbas, emigracija ir t.t. Ieškoma įvairiausių būdų kaip jas išspręsti. Nedarbo tema yra jau seniai nagrinėjama, tačiau apie jaunimo nedarbą garsiau kalbėti ir labiau ja rūpintis pradėta visai neseniai.

Šiuo metu Europoje jaunimo nedarbas yra milžiniškas – apie 14 mln. jaunų žmonių neturi darbo. Ilgai nerasdami darbo jauni žmonės ima nuleisti rankas ir pripranta gyventi iš pašalpų, kurių dydis mažai skiriasi nuo minimalaus atlyginimo. Be to, gaudami pašalpas jie pretenduoja į įvairias kompensacijas, lengvatas.

Darbdaviai teigia, kad jaunimas nori per daug. Jaunimas kaltina patirites trūkumą. Aš, asmeniškai, pritariu šiai nuomonei, nes kiek teko dalyvauti pokalbiuose, kalbėtis su darbdaviais, visiems užkliūdavo patirties nebuvimas. Tačiau kaip jaunam žmogui įgyti patirtį, jei niekas nenori padėti. O juk jauni žmonės turi savų idėjų, greitai mokosi. Dažnai darbdaviai bijo, kad apmokytas asmuo gali sprukti vos tik atsiras perspektyvų kitur.

Europos gyvenimo ir darbo sąlygų fondo atstovas Massimilianas Mascherinis kaltina ekonominę krizę. Dėl tokių sunkumų jauni žmonės negali varžytis su vyresnio amžiaus, patirites turinčiais žmonėmis. Jam pritaria ir Lietuvos darbo biržos Darbo išteklių skyriaus vyriausiasis specialistas Valdas Maksvytis. Ekspertas dar priduria ir nepakankamą jaunų žmonių išsilavinimą, įgytų profesinių žinių neatitikimą darbo rinkos reikmėms bei darbo paieškos įgūdžių stoką. Specialistas teigia, jog nemažą įtaką daro jaunimo maksimalizmas. Jie nori maksimalių rezultatų, tačiau susidūrę su menkiausiais sunkumais greitai praranda visą atkaklumą, pasiduoda. Priežasčių, žinoma, galima įvardinti ir daugiau.

Ši nedarbo problema skatina ir kitą reiškinį – emigraciją. Ilgai ieškant būdų kaip sumažinti jaunimo nedarbą, šie žmonės nieko nelaukę kraunasi lagaminus ir ieško laimės svetur. Dėl šios priežasties Lietuva praranda neįvertintą darbo jėgą, kvalifikuotus specialistus. Jie atitenka tiems, kurie jais labiau rūpinasi.

Jaunimo nedarbo prognozės šiuo metu nėra labai geros, tačiau gerėjimo ženklų yra. Skaičiuojama, jog Lietuvoje jaunimo nedarbo lygis mažėja sparčiausiai. Europos Sąjungos statistikos tarnyba „Eurostat“ nudžiugino Lietuvą – jaunimo iki 25 m. nedarbas mūsų šalyje sumažėjo 7,7 proc. punktais: nuo buvusių 32,5% iki 24,8%.

Darbo tikslas – susipažinti su jaunimo nedarbo ir emigracijos situacija Lietuvoje.

Darbo uždaviniai – pateikti būdų, kaip galima būtų spręsti šią problemą, arba bent jau ją sumažinti.

Ilgalaikis bedarbis – bedarbis, ieškantis darbo vienus metus ar ilgiau.

Vis daugiau jaunų žmonių, tarp jų ir mano pažįstamų, ieško būdų kuo greičiau išvykti į užsienį. Paklausus kodėl, sulaukiu atsakymo: čia nėra ką veikti. Tas veikimas pasireiškia darbo nebuvimu. Jauniems žmonės yra be galo sunku. Pabaigus mokyklą jie ima svarstyti ką daryti - studijuoti ar vykti į užsienį dirbti. Kita dalis vyksta į užsienį ir laikinai – užsidirbti pinigų, kad galėtų pradėti studijuoti. Didelė dalis abiturientų neturi galimybės studijuoti aukštosiose mokyklose, nes tai įkandama ne kiekvienam. Jau čia galime įžvelgti nedarbo priežastį minėtą įžangoje – netinkama ar išvis nesama kvalifikacija. Aukštos studijų kainos prisideda prie nedarbo.

  • Sociologija Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Silvija
  • 11 puslapių (2706 žodžiai)
  • Sociologijos referatai
  • Microsoft Word 35 KB
  • Jaunimo nedarbas ir emigracija
    10 - 10 balsai (-ų)
Jaunimo nedarbas ir emigracija. (2016 m. Gegužės 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/jaunimo-nedarbas-ir-emigracija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 09:16