Jaunimo nuomonė apie pinigus


Sociologijos kursinis darbas. Įvadas. Informacinių šaltinių apžvalga. Pinigų atsiradimo istorija. Dabartiniai pinigai. Tyrimo analizė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.


Tyrimo problema: Kiekvienas iš mūsų neįsivaizduotume savo gyvenimo be pinigų. Pinigai mūsų gyvenime užima labai svarbų vaidmenį, u juos mes perkame mums kasdien reikalingus daiktus, maisto produktus ar kitų teikiamas paslaugas. Kiekvieną žmogų pinigai daro nepriklausomą, laisvą, bet tai priklauso nuo turimų pinigų kiekio. Kiekvienas žmogus pinigus vertina kitaip, vieniems pinigai yra svarbiausias tikslas gyvenime, o kitiems tai tik priemonė gyvenime siekti svarbesniems tikslams. Kad galėtume pasirinkti kaip protingai su pinigais elgtis, turime žinoti ką darome blogai.

Tyrimo tikslas: Ištirti kolegijos studentų nuomonę apie pinigus.

Ištirti ar kolegijos studentai ima greituosius kreditus.

Išsiaiškinti ar kolegijos studentai skolinasi.

Ištirti ar kolegijos studentai taupo.

Tyrimo objektas: kolegijos studentų nuomonė apie pinigus.

Pinigai - visuotinis ekvivalentas, atliekantis mainų, prekių apskaitos vieneto, taupymo ir mokėjimo priemonines funkcijas.

Žmonija ieškojo patogesnių atsiskaitymo būdų. Reikėjo tokios priemonės, kurią būtų galima lengvai transportuoti ir tūrėtų pastovią vertę. Tam buvo naudojama daugybė daiktų, pavyzdžiui: oda, kriauklelės, grūdai, aukso lydiniai. Europa atsiskaitymui naudojo prieskonius. Bet tai dar nebuvo tie daiktai, kurie atitiktų ankščiau išvardintus reikalavimus. Geresnis sprendimas buvo mainymuisi panaudoti tauriuosius metalus – auksą, sidabrą ar varį. Žmogus buvo užtikrintas, kad gavęs užmokestį už parduotas prekes metalu ,jis bet kuriuo metu vėl galės jas atgauti už tą patį metalą ar pirkti kitas, jam būtinai reikalingas prekes ir paslaugas.

Jaunimo nuomonė apie pinigus. (2015 m. Gruodžio 16 d.). http://www.mokslobaze.lt/jaunimo-nuomone-apie-pinigus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 14:19