Jaunimo požiūris į emigraciją


Jaunimo požiūris į emigraciją Įvadas. Emigracija teoriniu aspektu. Emigracijos problema ir poveikis. Jaunimo požiūrio į emigraciją tyrimas. Tyrimo anketa. Tyrimo rezultatų duomenys ir jų apibendrinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Jei buvote emigravę, kokios priežastys paskatino pasilikti užsienyje? (galimi keli variantai)

Kaip manote, dėl kokios priežasties didėja emigracija? (galimi keli variantai)

Kaip manote, kas turėtų spręsti emigracijos problemą? (įrašykite savo nuomonę)

Jei esate studentas, kaip manote, ar baigę studijas, susirasite darbą Lietuvoje, pagal savo specialybę?

Mūsų atlikto tyrimo metu buvo stengiamasi nustatyti jaunimo požiūrį į emigraciją bei jos priežastis. Kaip buvo apžvelgta teorinėje šio darbo dalyje, emigracijos priežastys gali būti gan įvairios ir jų sukeliamas poveikis mūsų šalies visuomenei yra stiprus ir jaučiamas bandant gerinti šalies ekonominę, kultūrinę bei socialinę padėtį.

Daugiau nei pusės apklaustųjų (59,5%) nuomonė apie emigraciją yra teigiama. Likusi didesnioji apklaustųjų dalis šiuo klausimu nuomonės neturėjo (24,3%) ir tik 16,2% žmonių emigraciją įvardijo neigiamai.

Iš dalies save laikančių patriotų buvo 45,9%. Savo tėvynei prielankumo nejaučia ir savęs patriotu nelaiko 32,4% apklaustųjų, o likusieji 21,6% savo šalį myli ir mano esantys patriotai.

Iš 75,7% (56 žm.), kurie atsakė, jog nebuvo emigravę, į klausimą, ar ketina emigruoti, 64,3% teigia nėra apsisprendę ir sako, jog galbūt emigruos, o likusioji dalis po lygiai pasidalina į ketinančius ir neketinančius ateityje emigruoti (po 17,9%). Į sekantį klausimą, jei tektų emigruoti, ar grįžtumėte, didžioji dalis to nežino ir teigia, jog tai priklausytų nuo susiklosčiusių aplinkybių (60,7%). 32,1% sako, jog sugrįžtų ir tik 7,1% mano, jog jei tektų emigruotų, į tėvynę negrįžtų.

Analizuojant emigracijos priežastis, didžioji dalis jaunimo mano, kad emigracija didėja dėl darbo bei noro užsidirbti (39,8%). 37,5% nėra patenkinti savo šalimi, joje esančia tvarka bei valdžia ir mano, jog tai skatina emigraciją. Likusieji teigia, jog tai yra dėl noro studijuoti užsienyje ir dėl išvykusių artimųjų ar širdies draugo/ės.

Apklaustųjų nuomone, didėjančią emigraciją sumažinti galėtų geresnės darbo sąlygos – taip teigia 45%. 33,8% mano, kad emigracijos mažėjimą paskatintų politinės priežastys, 16,3% tiki, jog dabartinė švietimo sistema nėra pakankamai gera ir jos pagerinimas padėtų sumažinti emigraciją ir tik 5% mano, jog tai lemia artimųjų ir draugų įtaka.

  • Sociologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 345 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2057 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Jaunimo požiūris į emigraciją
    10 - 1 balsai (-ų)
Jaunimo požiūris į emigraciją. (2017 m. Birželio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/jaunimo-poziuris-i-emigracija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 20:49
×