Jaunimo priklausomybė nuo interneto ir socialinių tinklapių: nauda ir žala


Įvadas. Interneto ir socialinių tinklų teorinė analizė. Interneto ir socialinių tinklų samprata. Interneto ir socialinių tinklų nauda ir žala. Jaunimo priklausomybė nuo interneto ir socialinių tinklapių nauda ir žala empyrinis tyrimas. Interneto bei socialinių tinklų nauda ir žala jaunimui. Jaunimo požiūris į internetą bei socialinius tinklus. Išvados. Terminų ir sąvokų žodynas. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas. Internetinių ir socialinių puslapių gausa vilioja įvairaus amžiaus ir išsilavinimo žmones dauguma iš jų yra jaunimas. Jie ne tik domisi naujienomis, bet ir aktyviai dalyvauja pokalbių svetainėse, pažinčių puslapiuose, žaidžia įvairius žaidimus, leidžia pinigus elektroninėse parduotuvėse. Deja jaunimas kartais taip įsitraukia į virtualų gyvenimą, kad tai tampa priklausomybė internetui ir socialiniams tinklams, bet žvelgiant iš kitos pusės internetas jaunimui suteikia beribes galimybės išmokinti ir daug visko sužinoti.

Problematika. Šiais laikais jaunimas yra labai priklausomas nuo interneto ir socialinių tinklų. Didžiąją laiko dalį skiria ne realiam bendravimui su šeima, draugais, mokymuisi, o praleidimui prie interneto, todėl svarbu išsiaiškinti kokios priežastys sukelia jaunimui priklausomybę nuo interneto ir socialinių tinklų bei kokią žalą ir naudą tai teikia.

Darbo objektas. Internetas ir socialiniai tinklai.

Darbo tikslas. Ištirti jaunimo priklausomybę nuo interneto ir socialinių tinklų, pateikiant naudą ir žalą.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti interneto ir socialinių tinklų sampratą;

Išnagrinėti interneto bei socialinių tinklų naudą ir žalą;

Ištirti interneto bei socialinių tinklų poveikį jaunimui atskleidžiant naudą ir žalą.

Ištirti jaunimo požiūrį į internetą bei socialinius tinklus.

Darbo metodai. Mokslinės literatūros šaltinių analizė, sisteminimas, apklausa raštu, duomenų apdorojimas SPSS programiniu paketu.

INTERNETO IR SOCIALINIŲ TINKLŲ TEORINĖ ANALIZĖ

Interneto ir socialinių tinklų samprata

Apibendrinant galima teigti, kad internetas ir socialiniai tinklai šiuolaikiniam jaunimui svarbi gyvenimo dalis. Be šių technologijų nei vienas iš mūsų nesugebėtume išsiversti ir atlikti tam tikrų darbų. Jei anksčiau nevisi žmonės galėjo turėti internetą, tai šiandiena jį dauguma turim ir naudojamės vis dažniau darbui, mokslui ar žaidimams, nes dabar nebeįsivaizduojam savo gyvenimo be interneto.

Šiais laikais jaunimas itin daug laiko praleidžia prie interneto, socialinių tinklų. Žinoma, kai technologijos tobulėja, juda į priekį, tai retas civilizuotas žmogus nesinaudoja internetu, tačiau ar visais atvejais internetas teikia tik naudą? Šiame skyriuje aptarsime interneto bei socialinių tinklų teikiamą naudą bei žalą.

Apibendrinant galima teigti, jog internetas ir socialiniai tinklai turi daugybę privalumų, bet neišvengia ir trūkumų. Nors jie pasauliui suteikė daugybę galimybių, bet žmonės pradeda aukoti savo protą dėl patogesnio ir geresnio gyvenimo. Todėl reikia mokėti teisingai paskirstyti savo laiką, kad internetas ir socialiniai tinklai teiktų daugiau naudos nei žalos.

Atrankos metodas. Yra du pagrindiniai tiriamųjų grupių parinkimo būdai:

Šiuo atveju, atliekant tyrimą, buvo remtasi netikimybiniu patogumo atrankos metodu.

Patogumo atrankos metodas – kai apklausiami tie respondentai, kuriuos patogu apklausti.

Tyrimo etika. Rašant darbą buvo laikomasi tyrimų etikos reikalavimų. Respondentai buvo supažindinti su tyrimo tikslu bei kam gauti duomenys bus panaudoti. Taip pat šiame darbe buvo išsaugotas anonimiškumas, privatumas, konfidencialumas, be to respondentai nebuvo apgaudinėjami, jiems nebuvo užduoti kompromituojantys klausimai.

Interneto bei socialinių tinklų nauda ir žala jaunimui

Apibendrinant šį poskyrį galima teigti, kad internetas teikia tiek naudą, tiek žalą. Galima teigti, jog internetas išties palengvina jaunimo gyvenimą, kadangi turi daugybę funkcijų, kaip elektroninis paštas, internetinės parduotuvės, pokalbių svetainės, kurios padeda sutaupyti laiko, o tai yra šiuolaikiniam jaunimui labai svarbu. Tačiau internetas turi didelę įtaką sveikatai, mokymuisi, todėl labai svarbu su saiku naudotis interneto teikiamomis paslaugomis bei suvokti interneto teikiamą žalą.

Jaunimo požiūris į internetą bei socialinius tinklus

Tyrimui atlikti buvo pasirinkta...... Apklausoje dalyvavo 87,5 proc. moterų ir 12,5 proc. vyrų, didžiąją dalį sudarė 19-21 metų (93,7%) respondentai, turintys vidurinį arba nebaigtą aukštąjį (81.3%).

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2015 m.
  • 17 puslapių (3627 žodžiai)
  • Kolegija
  • Erika
  • Jaunimo priklausomybė nuo interneto ir socialinių tinklapių: nauda ir žala
    10 - 8 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Jaunimo priklausomybė nuo interneto ir socialinių tinklapių: nauda ir žala. (2015 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/jaunimo-priklausomybe-nuo-interneto-ir-socialiniu-tinklapiu-nauda-ir-zala.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 11 d. 11:23
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo