Jaunimo subkultūros


Subkulturos rusys. Subkultūros lietuvoje. Neformalios jaunimo grupes. Menkstanti jaunimo pagarba kalbai. Populiariausios subkultūros. Jaunimo judejimai. Gotų subkultūra. Subkultūra referatai. Neformali jaunimo grupuote rokeriai. Xxa. jaunimo judejimai.

Jaunimo subkultūros Lietuvoje.

Terminą "subkultūros" sociologai dažnai naudoja, kai nori pabrėžti kultūros formas, kurios skiriasi nuo nuo dominuojančių formų kultūroje. Jauni žmonės stengiasi išsiskirti iš pilkosios masės ir bando atrasti save. Jaunimo pasamonėje glūdi būsena "išeiti" ir tik atsiradus progai ji realizuojasi. Tuo labiau, šeimos autoriteto įtaka darosi vis didesnė, todėl jaunimas nori išsivaduoti iš tėvų ar globėjų priklausomybės, nori pradėti savarankišką gyvenimą, nori patys priimti sprendimus ir pasirinkti sau priimtinas vertybes. Jaunimo judėjimai jau keturis dešimtmečius yra neatsiejama civilizuoto pasaulio dalis. XXa. pabaigoje, mūsų visuomenėje pradėjo matytis įvairūs elgsenos tipai, išvaizdos išskirtinumas. Tai išryškina tam tikras jaunimo grupes. Jaunimo grupuotės atsirado norit protestuot prieš visuomenėje nusistovėjusias visuomenės normas, oficialią tvarką, elgsenos normas. Jie sukūrė naujus gyvenimo būdus, elgesio normas ir grožio suvokimo standartus, kuriais vadovaujasi atskiri jaunimo judėjimai. Jaunimo grupės turi savo ryškiai apibrėžtą pasaulėžiūrą bei estetinės išraiškos formas: įvaizdį, ritualus bei simbolius. Jaunuolių psichologinis, fizinis ir socialinis brendimas iškelia jaunimui aktualias problemas: grožio, seksualumo, meilės, draugystės, darbo, vietos visuomenėje, religijos, narkotikų ir kitas. Jaunuoliams svarbiausia, kad tėvai ir aplinkiniai neignoruotų jų jausminės, emocinės ir dvasinės būsenos, bet, deja, apie tai mažai kalbama, nekreipiama dėmesio ir problemos paslepiamos po fiziniais pokyčiais. Dėl didelio jaunimo noro išsiskirti iš juos supančios aplinkos, šokiruojančios išvaizdos, kuri yra nepriimtina kitiems, jaunimo subkultūros sukelia vyresnio amžiaus žmonių nepasitikėjimą, jie yra niegiamai vertinami, net neįsigilinus į jų propoguojamas vertybes.

Kai kurios jaunimo subkultūros neteko įtakos, tai hipiai, kai kurios subkultūros paplito tarp įvairaus amžiaus žmonių, tai baikeriai. Judėjimai, kurie populiarūs tarp jaunimo ir dabar, nuolat keičiasi. Jaunimo subkultūras galima suskirstyti pagal kilmę: Pirma - tai judėjimai, kurie vystėsi su roko muzika (pankai, metalistai, gotai ir skustagalviai). Antra - tai judėjimai, kurie visiškai nesusiję su roko muzika (hip hop'as, graffiti, techno muzikos subkultūra, forsai ir riedlentininkai). Šiuo metu Lietuvoje populiariausios neformalios jaunimo grupės yra: pankai, rokeriai, skinhead'ai, metalistai, reiveriai, reperiai, hipiai.Kiekviena jaunimo grupuotė turi savo atributiką.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (2133 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jaunimo subkultūros
    10 - 1 balsai (-ų)
Jaunimo subkultūros. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/jaunimo-subkulturos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 03:18
×