Jaunų suaugusiųjų požiūris į santuoką ir bendrą gyvenimą jos neįteisinus


Įvadas. Šeimos ir santuokos samprata bei kaitai šiuolaikinėje visuomenėje. Šeimos samprata. Šeimos sąvoka. Šeimos vaidmuo visuomenėje. Šeimos funkcijos. Šeimos ugdomos vertybės. Šeimos modeliai. Nepinos ir netradicinės šeimos. Santuokos samprata. Santuokos sąvoka. Civilinė ir bažnytinė santuoka. Santuokos motyvai. Ikivedybinis gyvenimas kartu. Požiūrio į santuoką ir šeimą kaita. Tradicinis požiūris į šeimą. Modernusis požiūris į šeima. Jaunų suaugusiųjų požiūrio į santuoką ir bendra gyvenimą jos neįteisinus tyrimas. Tyrimo metodologija ir organizavimas. Tyrimo duomenų analizė. Socialiniai – demografiniai informantų duomenys. Tyrimo rezultatai. Rekomendacijos. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.

Tyrimo problema. Šiuolaikinėje visuomenėje nusistovėjusios vertybes, santuoka ir šeimą praranda savo esmę. Santuoka dažnai laikoma pasenusia tradicija, poros vis dažniau tuokiasi ,,iš reikalo“, o ne iš meilės, vengiama įsipareigoti, todėl didėja skaičius asmenų, kurie gyvena ne santuokoje. Toks požiūris daugiausia būdingas jaunesniajai kartai. Būtent pastaroji karta yra mūsų ateities visuomenės kūrėja, todėl labai svarbu, kad jų požiūris į šeimą būtų tinkamas. Todėl iškyla būtinybė paanalizuoti ir išsiaiškinti šiuolaikinio jaunimo nuomonė iš požiūrį apie šeimą.

Tyrimo hipotezė. Šiandieninėje visuomenėje jaunimas vis dažniau renkasi gyvenimą kartu teisiškai neįsipareigojus, tačiau santuokos nelaiko pasenusia tradicija.

Tyrimo objektas. 18-25 metų amžiaus asmenų požiūris į santuoka ir gyvenimą nesusituokus.

Tikslas. Išnagrinėti šeimos ir santuokos samprata, aptarti kaip šiuolaikinėje visuomenėje kinta požiūris į šeima ir santuoka, išsiaiškinti jaunų suaugusiųjų nuomonę apie santuoką ir bendrą gyvenimą jos neįteisinus.

Uždaviniai:

1.Išanalizuoti mokslinę, pedagoginė ir psichologinę literatūra ir mokslinius straipsnius nagrinėjama tema.

2.Aptarti santuokos ir šeimos sąvokas, esmę bei kaitą šiuolaikinėje visuomenėje.

3.Ištirti jaunų suaugusiųjų požiūrį į santuoką ir bendrą gyvenimą jos neįteisinus.

4.Išanalizuoti gautus rezultatus.

  • Pedagogika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 128 KB
  • 2014 m.
  • 36 puslapiai (6866 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Jaunų suaugusiųjų požiūris į santuoką ir bendrą gyvenimą jos neįteisinus
    10 - 4 balsai (-ų)
Jaunų suaugusiųjų požiūris į santuoką ir bendrą gyvenimą jos neįteisinus. (2014 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/jaunu-suaugusiuju-poziuris-i-santuoka-ir-bendra-gyvenima-jos-neiteisinus.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 19:58
×