Jausmai referatas


Įvadas. Bendrasis jausmų apibūdinimas. Jausmų teorijos. Jausmų išraiškos ir jų reikšmė. Jausmų rūšys. Aukštesnieji žmonių jausmai. Jausmų reikšmė ir jų asmeniniai skirtumai. Literatūra.


Emocinis susijaudinimas turi įtakos ir virškinimo sistemos veiklais. Patirdamas nemalonius jausmus, žmogus netenka apetito. V. Kenono tyrimais buvo pastebėta, kad dėl emocijų įtakos keičiasi vidaus ir išorės sekrecijos liakų darbas.

Priklausomai nuo jausmų įtakos veiklais jie skirstomi į steninius ir asteninius.

Steniniais vadinami tie jausmai, kurie padidina žmogaus aktyvumą, pasitikėjimą savimi ir skatina veikti.

Dažniausias steniniai būna teigiami jausmai (džiaugsmas, meilė), o asteniniai – neigiami (sielvartas, baimė). Būna sudėtingų jausmų, kada kartu susipinia ir teigiami, ir neigiami jausmai, arba steniniai ir asteniniai, išgyvenimai. Tokios tarpinės padėtis užimantys jausmai vainami ambivalentais.

Pasitenkinimo ar nepasitenkinimo emocijos atsiranda dėl patenkinimo ar nepatenkinimo paprasčiausių biologinių poreikių (miego, maisto ir kt, panašių).

Įtampos emocijos siejamos su įprasto gyvenimo pasikeitimais. Juo sudėtingesnė sistema yra griaunama, juo didesnį įtempimą ji sukelia.

Susijaudinimą kelia kokie nors nauji impuslasi, kurie kelia neapibrėžtą pavojų asmenybės savęs vertinimui, nuostatoms. Nusiraminimas atsiranda praėjus pavojui.

Stresai – emocinės būsenos, sukeliamos ekstremalių asmenybei sąlygų, paseiriškiančios įtampomis, judesių dezorganizacija, nepasitikėjimo pasirenkant veikimo kryptis, klaidingomis reakcijomis.

Pasak H. Selje teigė, kad reakcijos į stresorius gali reikštis trimis stadijomis:

Psichologijoje visada aktuali yra emocijų savireguliacijos problema. Kai kada per stiprios emocijos kenkia objektyviam pažinimui, tiksliangai veiklai ir sėkmingam bendravimui.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1580 žodžiai)
  • Kolegija
  • Asta
  • Jausmai referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Jausmai referatas . (2017 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/jausmai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 10:52
×