JAV analizė pagal komunikacijos pradininkus


JAV analizė pagal E. Hall, R. Lewis ir G. Hofstede. Jav analizė pagal e. hall. Amerikiečiai labiausiai yra linkę bendrauti asmeninėje erdvėje. Amerikiečiai palaiko monochroninę laiko sampratą. Amerika yra žemo. Amerikoje vyrauja greita informacijos sklaida. JAV analizė pagal R. LEwis. JAV yra priskiriamos vienaplaniei kultūrai. JAV analizė pagal g. Hofstede. Galios distancijos dimensija jav yra mažos galios distancijos kultūra. Neapibrėžtumo vengimo dimensija jav ši dimensija yra pakankamai maža. Individualizmo – kolektyvizmo dimensija jav yra stiprus individualizmas. Vyriškumo – moteriškumo. Ilgalaikės – trumpalaikės orientacijos dimensija jav yra trumpalaikės orientacijos visuomenė.


Amerikiečiai labiausiai yra linkę bendrauti asmeninėje erdvėje. Bendraujant svarbus akių kontaktas bei artimesnis ryšys su pašnekovu. Būdinga erdvė aplink žmogų 40-60 cm.

Amerikiečiai palaiko monochroninę laiko sampratą. Vertinamas punktualumas- laikas pinigai. Laikosi griežtos dienotvarkės, remiasi faktais ir skaičiais. Yra linkę į planavimą. Dažniausiai atlieka vieną darbą vienu metu.

Amerika yra žemo kontekstualumo šalis. Dauguma dalykų yra išreiškiama žodžiais. Balso tonas, gestai, veido mimika neturi itin didelės įtakos. Svarbu tai, kas pasakoma. Amerikiečiai nėra linkę į apmąstymus, iš karto sprendžia iškilusius klausimus. Komunikacija yra tiesi ir atvira. Vertina kolegų profesionalumą.

Amerikoje vyrauja greita informacijos sklaida. Amerikiečius pasiekia gausybė informacijos. Naujienos kuriamos greitai, šaltiniai dažnai yra nepatikrinami.

  • MS PowerPoint 1538 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (322 žodžiai)
  • Kolegija
  • Giedrė
  • JAV analizė pagal komunikacijos pradininkus
    10 - 1 balsai (-ų)
JAV analizė pagal komunikacijos pradininkus. (2018 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-analize-pagal-komunikacijos-pradininkus.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 06 d. 10:57
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo