Jav didžioji krizė


Jav didžioji krizė. Įvadas. Požymiai, pagal kuriuos buvo galima spręsti apie didžiąją depresiją. Jav nuostoliai. Jav atsigavimas. Išvados. Literatūra.

Didžioji depresija (arba Didysis nuosmukis) – didžiausia kapitalistinio ūkio krizė, vykusi 1929–1933 metais ir apėmusi visas ūkio šakas ir valstybes. Jau trečiajame dešimtmetyje buvo daug požymių liudijančių pasaulinės ekonomikos silpnumą, tačiau depresijos pradžią ženklino Niujorko Volstrite akcijų biržos krachas 1929 metais, kuris sužlugdė ekonomiką ir sukėlė didžiausią visų laikų krizę. Akcijų kainos staiga smuko ir toliau mažėjo kol pasiekė dugną 1932 m. birželį, prarasdamos daugiau nei 80 proc. vertės. Bijodami, kad kai kurios bendrovės ir bankai pasirodys nemokūs, 1929 m. spalio mėnesį akcijų savininkai puolė jas pardavinėti. Per vieną dieną Niujorko biržoje buvo parduota 13 milijonų akcijų. Taip prasidėjo Didysis nuosmukis, apėmęs visą pasaulį. Milijonai žmonių prarado visus pinigus. Bankai ir bendrovės bankrutavo, augo nedarbas. 1933 m., sunkiausiais ekonominės krizės metais, vien Jungtinėse Valstijose buvo 12 milijonų bedarbių. Tiems, kurie tebeturėjo darbą, atlyginimai buvo sumažinti perpus, daugiau kaip 85000 įmonių liovėsi dirbusios. Padėti dar labiau pablogino sausra, ištikusi šalies žemdirbystės rajonus. Dirva virto dulkėmis, jas išpūtė vėjas, todėl niekas neužderėjo. Tūkstančiai ūkininkų su šeimomis buvo priversti palikti savo žemę ir ieškoti laimės vakarinėje pakrantėje. Volstrito krachas sužlugdė tarptautinių paskolų sistemą, sukurtą reparacijoms tvarkyti. Europa ir Šiaurės Amerika patyrė tiesioginį poveikį. Kitos pasaulio dalys irgi smarkiai nukentėjo, nes jų prekyba ir ūkis priklausė nuo maisto produktų ir žaliavų pardavimo Europai ir Šiaurės Amerikai. Žlugus šioms rinkoms, daug žmonių visame pasaulyje neteko darbo.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 5756 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (1210 žodžiai)
  • Justina
  • Jav didžioji krizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Jav didžioji krizė. (2013 m. Sausio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-didzioji-krize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 08:32
×