Jav dolerio kurso kitimo analizė ir prognozavimas


Jav dolerio kurso kitimas. Dolerio kurso kitimas. Jav dolerio valiutos kurso kitimas. Jav dolerio kurso kitimo tendencijos. Jav dolerio kurso kitimo priezastys. Akcijų kurso prognozavimas. Dolerio kurso tendencijos. Dolerio kurso kitimo priezastis. Kaip prognuozuojama dolerio kurso svyravimas. Dolerio ekonometrine analize ,modeliavimas.

Įvadas. Probleminės srities aprašas. Stebinių analizė. Modelio įvertinimas. Situacijų modeliavimas. Išvados. Literatūra.

Naujausių technologijų laikais ir spartaus informacijų kitimo laikais norint tinkamai atlikti tyrimą ar prognozavimą nebeužtenka remtis vakarykštės ar užvakarykštės dienos rezultatais ir manyti, kad tas pats bus šiandien ir rytoj. Dabar įvairiems ekonominiams procesams tirti yra atrasta begalės įvairiausių būdų. Priklausomai nuo turimų duomenų kiekio, pobūdžio ir svarbumo galiausiai yra pasirenkamas vienas, pagal kurį toliau tiriami duomenys. Ekonometrika – viena iš pagrindinių disciplinų ekonomikos moksle. Ekonometrika yra ekonomikos, matematikos ir statistikos mišinys, tačiau tai nėra ekonominė statistika ir ne matematikos priedas ekonomikoje. Statistika, ekonominė teorija ir matematika – reikalingi, tačiau tai nėra pakankamos sąlygos suprasti kiekybinį santykį dabartinėje ekonomikoje. Visų šių sudedamųjų vienybė yra ekonometrika.

Dažniausiai ekonometrikos dalykas naudojamas rinkos tyrimuose, medicinoje. Išmanant ekonometrikos dalyką įmanoma modeliuoti empirines problemas, įvertinti ir patikrinti įvykio kokybę. Ekonometrikoje dažniausiai nagrinėjami regresijos metodai ir atliekamos laiko eilučių analizės. Tipinės laiko eilutės naudojamos akcijų kurso, valiutų keitimo kursų, darbo rinkos ir vartojimo duomenims analizuoti.

Kursinio darbo tema bei probleminė sritis yra jav dolerio kurso kitimo prognozavimas. Valiutos kurso svyravimas turi neigiamą įtaką tarptautinių kompanijų finansavimui, įvairiems tarptautiniams sandėriams, santaupų užsienio valiuta laikymui, kainų pastovumui bei daugeliui kitų. Stabili valiuta yra visuomet labiau vertinama ir pripažįstama, bei yra patrauklesnė atliekant tarptautinius sandėrius. Pagrindinė priežastis, kodėl taip yra – tikslesnis stabilesnės valiutos kurso prognozavimas. Prognozavimas padeda pažvelgti į ateitį, tinkamai pasiruošti pokyčiams ir priimti atitinkamus sprendimus, kurie būtų naudingi vienaip ar kitaip pasikeitus. Prognozavimas padeda pažvelgti į ateitį, tinkamai pasiruošti pokyčiams ir priimti atitinkamus sprendimus, kurie būtų naudingi vienaip ar kitaip pasikeitus kursui.

  • Vadyba Namų darbas
  • Microsoft Word 378 KB
  • 2012 m.
  • 21 puslapis (3414 žodžiai)
  • Universitetas
  • Danas
  • Jav dolerio kurso kitimo analizė ir prognozavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Jav dolerio kurso kitimo analizė ir prognozavimas. (2012 m. Kovo 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-dolerio-kurso-kitimo-analize-ir-prognozavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 19:47
×