Jav ekonomika skaidrės


JAV pramonė. Jav. Pagrindinės JAV ūkio klestėjimo priežastys. Gamtos ištekliai. Darbo jėgos ištekliai ir vartotojų rinka. Transporto tinklas. Amerikiečių verslumas. Finansai. Energetika. Silicio slėnis. Naudingos iškasenos.

Nuo XIXa. Iš Europos pramonės srities į JAV imigravo daug kvalifikuotų žmonių, kurią taip pat papildė šalyje gyvenantys juodaodžiai vergų palikuonys. Į JAV XX a. pradžioje nemažai imigravo kinų, japonų, filipiniečių, vėliau ir Lotynų Amerikos gyventojų. Tokie atvykėliai būdavo ne tik pigi darbo jėga, bet ir naujų idėjų bei tradicijų šaltinis.

Transporto tinklas JAV yra labai išplėtotas ir ištobulintas. XIX a. jau buvo nutiesta geležinkelių, kurie sujungė didžiausius pramonės miestus ir apėmė visą teritoriją nuo Atlanto iki Ramiojo vandenyno. Dabar šalyje yra virš 5mln.km greitkelių, iškasta daugybė kanalų, kurie jungia šiaurines valstijas su Meksikos įlanka Vidaus vandenų transportas JAV daugiausiai sietinas su laivyba Misisipės upėje, o didžiųjų ežerų susisiekimą su Atlanto vandenynu gerina giliavandeniu kanalu paversta Šv. Lauryno upė, dažnai vadinama 4 krantu, ne prie ežerų įsikūrusi Čikaga, Detroitas ir kiti pramonės centrai. Gerai yra išvystytas oro transportas. Smulkesni oro uostai yra beveik visuose JAV miestuose. Didžiausias oro uostas JAV yra įsikūręs Čikagoje.

Daugumos amerikiečių gyvenimo tikslas pinigai ir karjera, dėlto amerikiečiai neretai rizikuoja imdamiesi įvairių verslų, dažnai keičia darbą, gyvenamąją vietą.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 935 KB
  • 2014 m.
  • 12 puslapių (558 žodžiai)
  • Andrėja
  • Jav ekonomika skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Jav ekonomika skaidrės. (2014 m. Vasario 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-ekonomika-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 20:12
×