Jav, Europos ir Japonijos tiesioginių investicijų užsienyje analizė


Finansų kursinis darbas.

Įvadas. Tarptautiniai investiciniai santykiai. Tiesioginių investicijų samprata. Tiesioginių užsienio investicijų priežastys. Tiesioginių užsienio investicijų poveikis ūkio plėtrai. JAV tiesioginių investicijų užsienyje analizė. Tiesioginės užsienio investicijos Jungtinėse Valstijose. Europos tiesioginių investicijų užsienyje analizė. Kai kurių Europos valstybių investiciniai santykiai. Japonijos tiesioginių investicijų užsienyje analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Taigi mano darbo tikslas – išnagrinėti stipriausią ekonomiką turinčių pasaulio šalių investicijas.

Darbo uždaviniai:

Aptarti investicijų sąvoką.

Nurodyti tiesioginių užsienio investicijų priežastis.

Apžvelgti užsienio investicijų poveikį ūkio plėtrai.

Išnagrinėti svarbiausių pasaulio šalių investuotojų investicijų srautus.

Dauguma JAV investicijų Europoje išaugo pernai Jungtinėje Karalystėje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Airijoje. Vidurio ir Rytų Europos šalyse JAV investicijos pasiekė Lenkijos, Rusijos ir Turkijos valstybes.

Jungtines Valstijas saujelė šalių aprūpino net 2,8 trilijonais dolerių iš tiesioginių užsienio investicijų iki 2013 metų galo. Didžioji Britanija įvertinta kaip viena didžiausių užsienio investitorių JAV ekonomikoje, sudarydamas beveik vieną penktąją visų tiesioginės užsienio investicijos holdingų. Japonijos investicijos Jungtinėse Valstijose sudarė beveik 12 procentų, Nyderlandų 10 procentų. Vos aštuonios šalys apima net 80 procentų tiesioginių užsinio investicijų JAV. Daugiau kaip 170 kitų šalių atstovavo likusiems 20 procentų.

Europa yra didžiausias regioninis investitorius Jungtinėse Valstijose. Tai sudaro net du trečdalius investicijų per 2013 m. Šitie skaičiai apima 28 Europos Sąjungos šalis ir kitas Europos nacijas su investicine dalimi Jungtinėse Valstijose. Pavyzdžiui, dvi ne Europos Sąjungos narės, tokios kaip Šveicarija ir Norvegija, sudaro daugiau kaip 10 procentų tiesioginių investicijų nuo Europos. Azija ir Ramiojo vandenyno regionas užima antrą vietą, t.y. 17 procentų per 2013 m. Kanada užima 9 procentus. Karibų šalys sudarė ketvirtą pagal dydį investicinę sritį, 74 milijardai dolerių metų galą. Britų salos (Britanijos Mergelių salos, Kaimano Salos, Monseratas, ir Terkso ir Kaikoso salos) įvertintos iš pradžių Karibų investicijoje. Tiesioginių investicijų iš Pietų ir Centrinės Amerikos, Vidurinių Rytų, ir Afrikos lieka mažytės. Iki 2013 m. galo, kiekviena šalis atstovavo mažiau kaip vienam procentui.

Gamybos pramonė yra didžiausia srytis užsienio investitoriams, visi JAV ekonomikos sektoriai teikia reikšmingas verslo galimybes užsienio kompanijoms. Milžiniškos 900 milijardų dolerių įplaukos 2013 m. už vieną tiesioginės užsienio investicijos trečdalį. Kadangi Jungtinės Valstijos užima pasaulyje didžiausią finansų rinkos dalį, užsienio kompanijos nors ir sunkiai, bet investavo savo kapitalą į JAV finansus ir draudimo sistemas, siekdamos 365 milijardų dolerių pelno iki 2013 metų galo. Ilgainiui tarptautinės kompanijos išleido daugiau kaip 300 milijardų dolerių didmeninėje prekyboje. Bankininkystė, informacija, profesinės, mokslinės ir techninės paslaugos, kiekviena iš paminėtų sryčių gavo daugiau kaip 100 milijardų dolerių investicijų 2013 m.

Tarptautinės firmos investuoja kapitalą sunkiai į JAV gamybą. Investicijos i chemikalų pramonę sudarė 280 milijardų dolerių artėjant 2013 m. pabaigai, kuriai atstovauja beveik trečdalis tiesioginės užsienio investicijos JAV gamyboje. Užsienio kompanijos leidžia milijardus kasmet JAV chemikalų pramonėje todėl, kad ji pasižymi gerai išsimokslinusia darbo jėga, pasaulinės klasės tyrimo centrais, stipria intelektinės nuosavybės apsauga, ir tvirta reguliavimo sistema. Užsienio investicija transportavimo įrangos pramonėje, kuri daugiausia apima automobilių ir automobilio dalių gamybą, suskaičiavo 110 milijardų dolerių per 2013 m. Tarptautinės kompanijos investavo iš viso 108 milijardus dolerių į naftos ir akmens anglies produktus. Technika užėmė ketvirtą vietą, 87 milijardai dolerių. Nemetalinę mineralų produktų pramonę sudaro cemento ir betono gamyba, 55 milijardai dolerių tiesioginės užsienio investicijos per 2013 m.

Kadangi ES skiria daugiausia tiesioginių užsienio investicijų, ji siekia, kad būtų nustatytos aiškios šios finansavimo rūšies taisyklės. Tiesioginėms užsienio investicijoms tenka esminis vaidmuo užsienio šalyse steigiant įmones, kuriant darbo vietas ir globalias tiekimo grandines.

Palyginti neseniai, kai įsigaliojo Lisabonos sutartis, Europos Sąjungai buvo suteikta atsakomybė derėtis dėl Europos investicijų ES nepriklausančiose šalyse apsaugos. 3.1. Kai kurių Europos valstybių investiciniai santykiai

 • Finansai Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Diana
 • 21 puslapis (4045 žodžiai)
 • Universitetas
 • Finansų kursiniai darbai
 • Microsoft Word 424 KB
 • Jav, Europos ir Japonijos tiesioginių investicijų užsienyje analizė
  10 - 2 balsai (-ų)
Jav, Europos ir Japonijos tiesioginių investicijų užsienyje analizė. (2016 m. Gegužės 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/jav-europos-ir-japonijos-tiesioginiu-investiciju-uzsienyje-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 07:50