JAV įkūrimas ir Didžioji Prancūzijos revoliucija


JAV įkūrimas ir Didžioji Prancūzijos revoliucija. JAV įkūrimas. Bruožai būdingi Amerikos kolonijoms XVII - XVIII a. Pradžia. Didžioji Prancūzijos revoliucija. Revoliucijos priežastys. M. Baigėsi Nepriklausomybės karas.


į Ameriką žmonės emigravo žmonės, kuriuos jų tėvynėje persekiojo (pvz.: puritonai, kurie buvo išsilavinę ir skelbė demokracijos idėją, buvo paskelbti eretikais ir persekiojami Katalikų bažnyčios)

žmonės emigravo, nes: 1) religiniai persiokijimai (protestantų) privertė protestantus emigruoti į Ameriką ir gyventi Šiaurės Amerikoje, kur sąlygos gyventi nebuvo palankios 2) buvo siekiama praturtėti. Europoje tuo metu buvo tikima, kad didžiausiasias tautų turtas - aukso ir sidabro kasyklos, todėl į Ameriką plūdo aukso ieškotojai. 3) žmonės norėjo įgyvendinti laisvės ir lygybės idėjas

Dėl viešpatavimo Šiaurės Amerikoje daugiausiai kivirčijosi kolinijų turinčios Didžioji Britanija ir Prancūzija. Įvyko Septynerių metų karas (1756 - 1763 m.), kurį laimėjo Didžioji Britanija.

Kolonistai turėjo daugiau laisvių ir gyveno turtingiau negu jų tėvynėje, Europoje pasilikę žmonės.

Anglija naudojosi Šiaurės Amerikoje esančiomis kolonijomis (pvz.: norėdami išmokėti Septynerių metų karo su Prancūzija skolas anglai kolonijoms įvedė gdidelius mokesčius ir muitus). Kolonijose kilo pasipiktinimai, protestai.

Amerikiečiai pasipiktino, jog Didžioji Britanija norėjo keisti vietos valdžią nepaisant gyventojų valios. Save laikantys laisvais žmonėmis amerikiečiai nutraukė prekybą su Anglija ir gynybai ėmė rinkti ginkluotų savanorių būrius. Prasidėjo pirmieji ginkluoti susidūrimai su anglų kariuomene.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1022 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Titas
  • JAV įkūrimas ir Didžioji Prancūzijos revoliucija
    10 - 2 balsai (-ų)
JAV įkūrimas ir Didžioji Prancūzijos revoliucija. (2018 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-ikurimas-ir-didzioji-prancuzijos-revoliucija.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 22:02
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!