JAV ir Europos finansų rinkų palyginimas


Santrauka. Įvadas. Finansų rinkų teorinė analizė. Finansų sistema. Finansų rinkų apibrėžimas ir jų skirstymas. Finansų rinkų struktūros. Finansų rinkos organizacija. JAV ir Europos finansų rinkų analizė. JAV ir Europos finansų rinkos bei biržų vaidmuo juose. JAV ir Europos akcijų indeksų analizė. Iždo vertybiniai popieriai. JAV ir Europos finansų rinkų priežiūra bei reguliavimas. Finansų rinkų reformos ir esamos bei būsimos tendencijos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Šiame darbe yra tyrinėjamos finansų rinkų ypatybės bei jų reikšmė šalių ekonomikos vystymuisi. Plačiausiai analizuojamos JAV ir Europos finansų rinkos, aptariant šių regionų biržas ir jų indeksus, vertybinius popierius bei rinkų priežiūrą, atskleidžiant, kokį svarbų vaidmenį šiame kontekste atlieka centriniai bankai. Galiausiai, darbas pabaigiamas finansų rinkų reformomis bei aptariant tiek esamas, tiek būsimas tendencijas.

2.1. JAV ir Europos finansų rinkos bei biržų vaidmuo juose13

Temos aktualumas. Rinkų liberalizavimas bei sparti technologijų plėtra padėjo sukurti nepalyginamai efektyvesnes ekonominio tarpininkavimo tarp šalių sąlygas, kas suintensyvino finansų rinkos efektyvumą ir plėtrą, kadangi globalizacija ženkliai didina investavimo galimybes. Šis reiškinys taip pat lėmė ir valstybių įtakos nacionaliniams finansams nuslopimą: Europos Sąjungos (toliau - ES) narių finansų rinkoms vis didesnę įtaką turi ES priimami sprendimai ir tarptautinė bendroji politika. Pasaulio finansų rinką kontroliuoja triada, kuri yra susiformavusi iš jau minėtos Europos Sąjungos, JAV ir Japonijos. Būtent šių dalyvių rinkos turi daugiausia įtakos globaliniams ekonomikos procesams, tad šių rinkų procesai yra aktualiausi analizuojant finansų rinkas tiek globalioje, tiek nacionalinėje perspektyvoje.

JAV ir ES ekonominės sistemos ir finansų rinkos yra glaudžiai susijusios, tai jau ne kartą buvo įrodyta praeityje, kai menkiausia finansinė suirutė JAV po kurio laiko sukeldavo didelius neramumus ne tik ES, bet ir visoje pasaulio finansų sistemoje. Tokia patirtis galiausiai ES paskatino atlikus tam tikras ekonomines analizes imtis atitinkamų priemonių siekiant išvengti neigiamų finansų rinkų globalizacijos padarinių. JAV pasireiškus didelės rizikos paskolų krizei, greitai virtusiai visuotine likvidumo krize, kilo pavojus ES kredito rinkai, tad Europos Centrinis bankas ėmėsi veiksmų siekiant apsidrausti nuo krizės ES finansų sistemoje.

Darbo objektas: finansų rinkos ir jų lyginimas JAV bei ES.

Išanalizuoti JAV ir ES finansų rinkų reforma bei esamas ir būsimas tendencijas.

Tyrimo metodai: literatūros analizė, statistinė duomenų analizė, loginė analizė, lyginamoji analizė, grafinė analizė, ekonominė analizė žodžiu, lentele, grafiškas vaizdavimas.

Darbo apimtis – 29 puslapiai. Pateiktos 2 diagramos ir 7 paveikslai.

Analizuojamoje sistemoje cirkuliuoja finansinis turtas ir pinigai. Finansinis turtas- tai, kai skolinant ir skolinantis lėšas sukuriama tam tikra teisė į vyriausybės, įmonių arba namų ūkio vieneto turtą, nuosavybę arba pajamas. Jis taip pat dar gali būti vadinamas finansiniu instrumentu, kurio vertė priklauso nuo planuojamo piniginio pelno, kurį tikisi gauti šio turto turėtojas dividendų, palūkanų ir skirtumo tarp pardavimo bei pirkimo kainos forma. Šie instrumentai nuolatinių paslaugų savininkui neteikia, jis teikia tik pretenzijas į būsimąjį pelną bei atlieka perkamosios galios apsaugos funkciją. Nepaisant daugybės finansinio turto formų, jas visas sieja tos pačios charakteristikos:

Galybė finansinio turto formų yra skirstomos į pagrindines keturias dalis:

Egzistuoja ne vienas finansų rinkų struktūrizavimo metodas. Vienas jų rinkas skirsto į kelis tipus: vertybinių popierių rinka, kurią sudaro valstybės vertybiniai popieriai ir bendrovių akcijos, pinigų rinka, kurios sudedamosios dalys yra trumpalaikiai vertybiniai popieriai, tokie kaip indėliai, paskolos ir kiti, taip pat valiutų rinka, sudaryta iš užsienio valiutų, galiausiai yra ir kitos rinkos, kuriose vyksta įvairių finansinių priemonių ar išvestinių vertybinių popierių prekyba. Taip pat kaip ir finansinius instrumentus, finansų rinkas galima skirstyti į pinigų rinką, kurioje laikiną pinigų perviršį turintieji skolina laikino pinigų stygiaus savininkams bei kapitalo rinką, kurioje vyksta finansinio turto, galiojančio ilgiau nei vienerius metus, prekyba. Pagal metodą, kuriuo sudaromi sandoriai, atsiranda atviros bei derybinės rinkos. Atvirose finansinį turtą perka už mažiausią, o parduoda už didžiausią siūlytą kainą, kai tuo tarpu derybinėse – dėl sandorių vyksta atskiros derybos. Taip pat finansų rinkas galima skirstyti į dabartines bei išankstines, pagal laiką, per kurį turtas pateikiamas. Dabartinių rinkų atveju, finansinis turtas perleidžiamas nedelsiant, o išankstinėse rinkose, turtas būna pristatomas tik po tam tikro laiko. Galiausiai finansų rinkos gali būti skirstomos pagal išplatinimo būdą ir prekybą:

  • Microsoft Word 357 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (6157 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • JAV ir Europos finansų rinkų palyginimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
JAV ir Europos finansų rinkų palyginimas. (2017 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-ir-europos-finansu-rinku-palyginimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:33
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo