JAV ir Ispanijos kultūros specifika


Komunikacijų esė. JAV ir Ispanijos kultūros specifika.


“Jungtinės Amerikos Valstijos – daugiarasė, daugybės kultūrų visuomenė” (Misevičius, 1998, p.85). Dėl to dažnai ši viena iš didžiausių bei galingiausių pasaulio valstybių yra vadinama rasių, tautų, kultūrų katilu. Žvelgiant iš Europos, Azijos ir Artimųjų Rytų kultūros pusės, šios valstybės amerikietiška kultūra susikūrė visai neseniai. Turėdama ne tik ilgą istorinę raidą, bet ir tarptautinį pripažinimą šios valstybės vadyba yra grindžiama „profesionalumu, konkurencija, individualizmu ir pelno pasiekimu“ (Misevičius, 1998, p85), kas būtent ir skatina klestėti Jungtines Amerikos Valstijas.

Amerikiečiams būdingos charekterio bei bendravimo savybės, kurios europiečiams dažnai gali būti keistos ar sunkiai suprantamos. Visų pirma, amerikiečiai pasižymi energingumu, aktyvumu, todėl tyla juos erzina. Būtent šios kultūros žmonės yra laikomi materialistais, nes anot Misevičiaus (1998), amerikiečiai „sėkmę neretai matuoja uždirbtų pinigų kiekiu“ ( Misevičius, 1998, p.86). Būtent šios savybės leidžia amerikiečius laikyti savarankiškais ir nepriklausomais. „Jie tiesūs žmonės, vertina sąžiningumą ir atvirumą, greitai pereina prie pokalbio esmės ir neleidžia laiko formalumams“(Misevičius, 1998, p86). Neverta nustebti, jei amerikietis vietoje mums įprasto kreipinio „pone“ reikalaus jį vadinti vardu. Taip par ryškus amerikiečių individualizmas, kuris, kartu su asmenybės teise, jiems yra svarbiausia. Tačiau tai nereiškia egocentriškumo, o tik parodo, jog jie gerbia kiekvieną žmogų kaip asmenybę, vertina jo profresionalumą, individualumą.

  • Komunikacijos Esė
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Sandra
  • 4 puslapiai (1169 žodžiai)
  • Komunikacijų esė
  • Microsoft Word 16 KB
  • JAV ir Ispanijos kultūros specifika
    10 - 8 balsai (-ų)
JAV ir Ispanijos kultūros specifika. (2015 m. Lapkričio 28 d.). http://www.mokslobaze.lt/jav-ir-ispanijos-kulturos-specifika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 05:29