JAV ir Prancūzijos santykiai


Įvadas. Jungtinių amerikos valstijų bei prancūzijos santykiai iki n. Sarkozy tampant prezidentu. Jungtinių amerikos valstijų bei prancūzijos santykiai n. Sarkozy tapus prezidentu. Išvados. Literatūros sąrašas.

Žvelgiant į JAV bei Prancūzijos santykius drąsiai galima teigti, kad jie nebuvo grįsti abipuse draugyste. Nors JAV ir išlaisvino Prancūziją nuo nacių okupacijos 1944 m. Prancūzijoje išliko gan skeptiškas požiūris į JAV. Toks požiūris į JAV susiformavo De golio valdymo laikotarpiu ir galima teigti, kad golistų pažiūros stipriai paveikė būsimas kartas, kadangi iki šių laikų dauguma Prancūzų neigiamai žiūri į JAV, pradedant, greito maisto restoranais baigiant užsienio, bei saugumo politika. Tikslaus atsakymo kodėl apskritai toks požiūris susiformavo nėra, bet manau tam daug įtakos turi tai, kad Prancūzija kadaise buvusi labai galinga, bei įtakinga visame pasaulyje, dabar jau nebėra tokia stipri. II pasaulinio karo metu ji patyrė pralaimėjimą. Na o greitai iškilusi JAV dėl savo karinės bei ekonominės galios tapo europos gynėja. Taigi galima sakyti, buvo paminta Prancūzijos savimeilė, kadangi buvusi viena stipriausių valstybių dabar nė iš tolo neprilygo JAV.

Jau Klintono valdymo metais Prancūzijos užsieno reikalų ministras pavadino JAV mušeika begemotu, dėl jos neprilygstamos karinės bei ekonominės galios. Čia taipogi galima pridurti, kad apskritai JAV buvo tokia galia, kurios niekas negalėjo atsverti, ir tai kėlė europos valstybių susirūpinimą, kadangi JAV, bet kada galėjo pakeisti savo užsienio politikos kursą ir nusisukti nuo europos. Taigi nieko stebėtina, kad invazija į Iraką 2003 m. santykius tarp JAV bei Prancūzijos pavertė kritiniais. JAV buvo smarkiai kritikuojamos, nes vykdė invaziją be JT tautų pritarimo.

Tačiau nepaisant šių įvykių santykai pradėjo šiltėti N. Sarkozy tapus Prancūzijos prezidentu. Nors Irako atžvilgiu jis taipogi laikosi skeptiškos pozicijos, tačiau apskritai linkęs palaikyti glaudžius ryšius su JAV, palaikydamas JAV dėl Irano ir dėl kitų reikalų. Jis stengiasi parodyti, kad Prancūzija yras geras draugas. Taigi naujasis Prancūzijos prezidentas atvėrė naują santykių su JAV puslapį, kuriame stengsis palaikyti draugiškus bei šiltus santykius, kurie iki jam tampant prezidentu buvo įtempti.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2013 m.
  • 10 puslapių (2280 žodžiai)
  • Justina
  • JAV ir Prancūzijos santykiai
    10 - 3 balsai (-ų)
JAV ir Prancūzijos santykiai. (2013 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-ir-prancuzijos-santykiai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:45
×