JAV Jungtinės Amerikos Valstijos


Jav referatas. Jav amerikos valstijos referatai. Jungtines amerikos valstijos referatas. Jungtinių amerikos valstijų temperatura. Amerikos valstybiu skaidres. Jungtines ameriko valstijos izimybes. Jungtines valstijos skaidres. Valstija jav centre. Vidutine temperatyra jav pagal valstijas.

Jungtinių Amerikos Valstijų vėliavoje pavaizduotos 50 vienodų žvaigždžių reiškia 50 šalies valstijų.Pačios valstijos yra neįtikėtinai skirtingos.Jeigu žvaigždės vaizduotų teritoriją, tuomet didžiausioji valstija, Aliaska, būtų beveik 500 kartų didesnė už mažiausiają – Rod Ailendą.Jei žvaigždės atspindėtų gyventojų skaiąių, Aliaskos žvaigždė būtų pati mažiausia, o Kalifornijos, kur gyvena daugiausia žmonių,– 60kartų didesnė.

Valstijos skiriasi ir kitais požymiais. Uolinių kalnų aukštis vakarinėse vastijose yra daugiau kaip 4300 m, o pačiame šalies centre šimtus kilometrų driekiasi plynaukštės. Baras (aliaska) yra labiausiai į šiaurę nutolęs mietas, kur vidutinė temperatūra – 13c, o arizonoje temperatūra gali būti net 57c. Apskritai jungtinės amerikos valstijos yra galingiausia vakarų pasaulio valstybė. Amerikos finansai, kultūra ir politika išplito toli už šios šalies ribų. Prekių, pagamintų jungtinėse amerikos valstijose, galima įsigyti kiekvienoje šalyje. Visų šalių žmonės šoka pagal amerikietišką muziką. Amerikos politikų sprendimai veikia daugelio pasaulio šalių gyvenimą.

Niujorkas. Prie hadsono upės žiočių, rytinėje jav pakrantėje, yra niujorkas, didžiausias šalies miestas. Jis taip pat ir vienas iš seniausių – įkurtas 1624 m. Dabar niujorke ir jo priemiesčiuose gyvene apie milijonai žmonių. Šis miestas – tai vastybės finansų centras, kur savo atstovybes turi daugelis didžiųjų kompanijų.

  • Geografija Konspektas
  • Microsoft Word 4 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (285 žodžiai)
  • JAV Jungtinės Amerikos Valstijos
    9 - 3 balsai (-ų)
JAV Jungtinės Amerikos Valstijos. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-jungtines-amerikos-valstijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:04
×