JAV Kalifornijos valstijos situacija


Kalifornijos ekonomika. Kalifornijoje nekilnojamojo turto kaina. Kalifornija valstija gubernatorius. Kalifornijos valstija, jav. Kalifornijos kultura.

Įvadas. Kalifornijos valstijos situacija. Geofizinė padėtis. Ekonominiai rodikliai. Išvados. Literatūra. Kūltūra yra pagrįsta proto programavimo idėja. Šios idėjos nuo mažumės išmokstamos ir vėliau lemia kiekvieno individo elgseną, pasaulėžiūrą. Žmonės dažniausiai viską suvokia savo kultūrine patirtimi ir mato tai, ką yra įpratę matyti.

Kūltūra yra pagrįsta proto programavimo idėja.

Kiekvienas žmogus vadovaujasi savo kultūros vertybėmis, atlikdamas įvairius sprendimus. Ji įtakoja žmonių elgesį, todėl būtina žinoti kuo skiriasi kultūra, kurioje turime dirbti tam, kad galėtume suprasti joje dirbančius žmones.

Jav žmonės yra labai skirtingi, kadangi ši šalis yra įvairių kultūrų židinys. Todėl savo darbe nusprenžiau analizuoti būtent kgyventojai. Kalifornijos valstijoje šiuo metu gyvena 33,871,648 žmonės. Tačiau šis skaičius nėra visiškai tikslus ir realiai gyventojų yra žymiai daugiau. Daugiausiai žmonių gyvena losistorija. Kalifornija labiausiai išgarsėjo dėl aukso karštligės. 1948 metais joje radus aukso, prasidėjo didžiulė migracija į stoktono miestelį. Todėl dabar ši valstija neretai yra vadinama auksine valstija (golden state). 1850-ųjų metų rugsėjo 9-ą dieną ji tapo trisdešiklimatas. Tai yra rami, nevėjuota teritorija. Dienos čia būna saulėtos ir labai karštos. Kritulių iškrinta palyginus nedaug, o vidutinė temperatūra gana aukšta. Politika. Valstijos aukščiausioji valdžia – valstijos gubernatorius, renkamas vietos žmonių. Šiuo metu kalifornijos gubernatorius išrinktas gray davis.

Religija. Kalifornijoje pagrindinė religija yra krikščionybė. 73% iš krikščionių yra katalikai, 16% - protestantai, 7% - stačiatikiai ir 4% - kiti krikščionys. Kitų religijų židinių beveik nėra.

Kalbos. Didžioji dauguma gyventojų kalifornijoje kalba anglų-amerikiečių kalba (87%). Tačiau yra gyventojų, kalbančių kinų (4bvp. Tikslų valstijos bendro vidaus produkto skaičių nustatyti yra sunku, bet žinoma, jog jis yra apie 25000 jav dolerių per metus vienam gyventojui.

Gamtiniai ištekliai. Kalifornijos valstijoje naudingųjų iškasenų nėra labai daug, nes ši valstija didžiausią pelną gauna iš turizmo. Tačiau čia yra naftos gręžinių, išgaunama volframo bei šiek tiek akmens anglies.

Importas. Kalifornijos importą daugiausiai sudaro importas iš kitų jav valstijų: iš oregono importuojamos mašinos, iš kitų valstijų – chemijos pramonės gaminiai. Be to, čia yra nutiesti ilgi naftotiekiai bei dujotiekiai (nafta, dujos).

Eksportas. Iš los andželo eksportuojami ryžiai, kukurūzai bei chemijos pramonės gaminiai. Iš san francisko eksportuojamos anglys, elektrotechnika, kviečiai bei medvilnė. Daugiausiai produkcijos bei žaliavų eksportuojama į japoniją bei rytų aziją.

Nekilnojamasis turtas. Kaip ir visur, nekilnojamojo turto kaina kalifornijoje priklauso nuo vietos.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 105 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (693 žodžiai)
  • JAV Kalifornijos valstijos situacija
    10 - 3 balsai (-ų)
JAV Kalifornijos valstijos situacija. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-kalifornijos-valstijos-situacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 04:19
×