JAV – Kinijos valiutų karo analizė


Įvadas. Valiutų karo pradžia. Problemos, susijusios su valiutų karais. Valiutų karai pražūtingi jų dalyviams. Neigiama valiutų karų įtaka užsienio šalims. Šalys manipuliatorės kelia bėdų JAV ekonomikai. Problemų sprendimo būdai. Valiutų karų išvengimas. Valiutų karų stabdymas. Išvados. Šaltinių sąrašas.


Valiutų karų būta įvairių, tačiau bene ryškiausias ir šiame darbe bus analizuojamas 2010 metais vykęs JAV – Kinijos valiutų karas.

Darbo tikslai – pristatyti termino ,,valiutų karas“ reikšmę, išsiaiškinti, kaip prasideda valiutų karai ir kaip prasidėjo JAV – Kinijos valiutų karas, kas pirmieji tai pastebėjo, kokie šio karo padariniai. Taip pat valiutų karų įtaka užsienio valstybėms. Darbo pabaigoje nurodoma kaip galima išvengti valiutų karo arba jį nutraukti bei pateikiamos darbo išvados.

Valiutų karas – tarptautinių santykių padėtis, kai šalys konkuruoja viena su kita, siekdamos įgyti santykinai žemą savo nacionalinės valiutos kursą ir taip padėti savo vietinei pramonei. Nuvertėjus šalies valiutai eksportuojamos prekės tampa daug pigesnės ir labiau konkurencingos užsienyje, taigi šalies eksportas sparčiai didėja.

2009 – 2010 metais Kinija buvo daugiausiai pasaulyje konteinerizuotų krovinių eksportuojanti šalis, JAV – antroje vietoje. Kinijoje per metus nuo 2009- taisiais eksportuotų 26.1 milionų konteinerių, eksportas šoktelėjo iki 2010-siais eksportuotų 31.3 milijonų konteinerių. JAV 2009 metais eksportavo 10.2 milijonų, o 2010 metais 11.2 milijonų konteinerių. Taigi Kinijos eksportas eksportuotų konteinerių atžvilgiu pakilo 19,9%, o JAV palyginus tik 9,8%.

Kad valiutų kare „kariauti“ Kinijai sekėsi geriau, parodo ir tai, kad 2009 – 2010 metais importuotų konteinerizuotų prekių TOP20 pirmąją vietą užėmė ne Kinija, o JAV. Vykstant valiutų karui, valiutos silpninamos tam, kad didinti eksportą ir mažinti importą. Kai kariauja tokios šalys lyderės, natūralu, kad visiškai sumažinti šalies eksporto nepavyktų, tačiau su šiuo reiškiniu Kinijai tvarkytis sekėsi daug geriau, nuo 2009 iki 2010 metų Kinijos importuotų konteinerizuotų krovinių kiekis padidėjo tik 7,1%, kai JAV šis dydis siekė 17,3%.

2010 metų spalio pabaigoje viso pasaulio akys krypo į Pietų Korėją, kur vykusiame G-20 šalių susitikime buvo siekiama išnagrinėti prasidėjusio valiutų karo priežastis, prieštaravimus, kilusius tarp dvidešimtuko šalių, bei priimti atitinkamus sprendimus. Tačiau šalys nieko konkretaus nesutarė. Kai pasaulyje vyksta valiutų karas dažna šalis stengiasi iki minimumo sumažinti savo valiutos kursą ir tikisi, kad šis žingsnis paskatins eksportą, tačiau nėra jokių garantijų, kad būtent taip ir atsitiks. Kinijos trūkumas toks, kad šalyje sukuriama produkcija eksportuojama į įvairias pasaulio šalis, o daugybė fabrikų ir įmonių savininkų yra užsieniečiai. Visos pagamintos produkcijos parduoti šalies viduje būtų visiškai neįmanoma, nes šalyje nebūtų tiek mokių vartotojų, o jei net ir būtų, tiek prekių tiesiog būtų per daug. Taigi Kinijos ekonomika daugiausiai remiasi eksportu. Jei eksportas ženkliai sumažėtų, atitinkamai mažėtų ir gamyba, o tai reikštų mažėjančius darbo vietų skaičius ir didėjančią bedarbystę, taip pat sumažėjusias pajamas.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 364 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2314 žodžiai)
  • Universitetas
  • Matas
  • JAV – Kinijos valiutų karo analizė
    10 - 10 balsai (-ų)
JAV – Kinijos valiutų karo analizė. (2016 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-kinijos-valiutu-karo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 07:40
×