JAV kulturinių vertybių modelis


Jav vertybes. Individo proto programavimo ideja. Amerikieciu sukis. Amerikietiskas vadybos modelis. Vertybės jav. Referatas apie amerikiecius. Investavimo modelis. Kulturos orientacijos aplinka, laikas, veikla, erdve. Jav kultūra referatas.

Įvadas. Jav kultūrinių vertybių orientacijos. Aplinka. Laikas. Veikla. Komunikacija. Erdvė. Valdžia. Individualizmas. Konkurencingumas. Struktūra. Mąstysena. Jav derybų vedimo ypatumai. Išvados. Literatūra. Kūltūra yra pagrįsta proto programavimo idėja. Šios idėjos nuo mažumės išmokstamos ir vėliau lemia kiekvieno individo elgseną, pasaulėžiūrą.

Kūltūra yra pagrįsta proto programavimo idėja. Žmonės dažniausiai viską suvokia savo kultūrine patirtimi ir mato tai, ką yra įpratę matyti.

Kiekvienas žmogus vadovaujasi savo kultūros vertybėmis, atlikdamas įvairius sprendimus. Ji įtakoja žmonių elgesį, todėl būtina žinoti kuo skjungtinėse amerikos valstijose pasireiškia kontrolės orientacija. Jav aplinkoje dominuoja žmonės, ji nuolat keičiama žmogaus poreikiams patenkinti.

Apskritai, amerikiečiai yra įsitikinę, jog jie užima dominuojančią poziciją aplinkoje ir patys formuoja savo likimą. Žmjav pasireiškia monochroniškumo orientacija: amerikiečiai linkę vienu metu atlikinėti tik vieną darbą ir visas dėmesys paskiriamas į užduoties vykdymą. Vadinasi, žmonės daugiausiai orientuojasi į dabartį bei tik trumpalaikę ateitį – svarbiausia greiti rezultatai.

Amerikiečių šūkis – laikas – pinigai . Todėl jav labai didele vertybe laikoma punktualumas, kadangi amerikiečiai visuomet skuba, o darbo diena perkrauta susitikimais (laamerikiečiai pamišę dėl laiko taip pat kaip dauguma kultūrų pamišusios dėl tarpusavio santykių. Amerikiečiams laikas yra materialinė vertybė, kurią galima sutaupyti, išleisti, prarasti, surasti, investuoti ir išvaistyti.

Kai jav verslininkai susitaria dėl susitikimo kieno nors biure val. , jie įsitikinę, jog bus priimti be jokių užlaikymų. Asmuo, kuris verčia laukti ilgiau kaip dešimt minučių, bus laikomas arba beviltiškai nedrausmingu, arba nedovanotinai šiurkščiu.

Susitikimui prasidėjus amerikiečiai tikisi, kad diskusijoms niekas netrukdys iki jų pabaigos. Dirbdami polichroniškose kultūrose jie lengvai suirzta, kai susitikimą nuolat pertraukia telefono skambučiai, netikėti lankytojai ar sekretoriai su šusnimis popierių, kuriuos reikia pasirašyti.

Vadinasi, užsienio derybininkai privalo laiku atvykti į visus susitikijav žmonės orientuojasi tik į dalykinius reikalus ( dievas padeda tiems, kurie patys sau padeda ), o ne į tarpusavio santykius. Žamerikiečiai pereina prie reikalų jaupirmojo susitikimo pradžioje. Tačiau tai nereiškia, jog jie nesupranta, kaip svarbu pažinti partnerį ar sukurti gerus tarpusavio santykius. Į reikalus orientuoti amerikiečiai įtvirtina tarpusavio pasitikėjimą ir ryšį dalykinių diskusijų metjav būdinga siauro konteksto, tiesioginė, neformali ir gana santūri komunikacija. Pagrindinis dėmesys skiriamas užduoties vykdymui, o ne pasimėgavimui bendravimu. Konfliktas – tai pozytivi jėga. Jie sprendžiami arba derybomis, arba valdžia.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (1497 žodžiai)
  • Universitetas
  • JAV kulturinių vertybių modelis
    10 - 2 balsai (-ų)
JAV kulturinių vertybių modelis. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-kulturiniu-vertybiu-modelis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 15:07
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo