Jav makroekonominių rodiklių analizė


Įvadas. Teorinė dalis. Bendrasis nacionalinis produktas. Nedarbo lygis. Nedarbo lygio svyravimo veiksniai. Bendrasis vidaus produktas. Infliacija. Infliacijos mažinimas. Praktinė dalis. JAV makroekonominių rodiklių analizė. Bendrasis nacionalinis produktas. Nedarbo lygis. Bendrasis vidaus produktas. Infliacija. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo tikslas. Kuo geriau suvokti makroekonominius rodiklius, išsiaiškinti jų esmę, išnagrinėti ir įvertinti teoriją, taip pat susipažinti su pasirinktos šalies (JAV) rodikliais, juos įvertinti.

Darbo uždaviniai. Išanalizuoti literatūrą aktualia tema, susipažinti su JAV pagrindiniais makroekonominiais rodikliais, juos išanalizuoti.

Šiuolaikinėje ekonomikoje gaminama labai daug įvairių prekių ir tiekiama daugybė įvairių paslaugų. Tai ir maistas, ir butai, ir medicininis aptarnavimas, ir draudimo sutartys, ir pramoninė gamyba. Vienas iš būdų įvertinti kurią nors ekonomiką – išmatuoti visų jos tiekiamų prekių ir teikiamų paslaugų vertę. (Kaip yra pastebėjęs žymus italų fizikas, Nobelio premijos laureatas E. Fermi (1901 – 1954), „išmatuoti, reiškia išskirti, tiksliai išmatuoti – aiškiai išskirti“). Bet kadangi gaminių labai daug, iškyla problema: kaip išmatuoti visą pagamintą produktą? Kaip galima sumuoti, tarkime, bananus, apelsinus ir obuolius? Juk tai visiškai skirtingi vaisiai. Išeitis: reikia sudėti jų bendrąsias vertes, kitaip tariant, kiekį, padaugintą iš rinkos kainų (p ͯ q), ir taip gauti metinio nacionalinio produkto piniginę išraišką. Taigi sudėję visų per tam tikrą laiką pagamintų prekių ir suteiktų paslaugų kainas, gauname nacionalinį produktą. [2; 51 p.]

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 177 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2730 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karina
  • Jav makroekonominių rodiklių analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Jav makroekonominių rodiklių analizė. (2015 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-makroekonominiu-rodikliu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:31
×