JAV protokolas ir etiketas


Įvadas. Jav istorija ir kultūra. Kodėl jav tokia populiari? Verslo etiketas. Būtini etiketo aspektai. Jav etiketo tabu. Išvados. Literatūros sąrašas.


Referato tikslas: supažindinti su Jungtinių Amerikos Valstijų tradicijomis, kultūra, kalba ir su visais kitais aspektais, kurie įeina į tarptautinio verslo protokolo ir etiketo temą.

Amerikiečiai lengvai užmezga pažintis, yra atviri ir paprasti. Lengvo turinio pokalbiams čia skiriamas didelis dėmesys. Kalboje neegzistuoja mandagumo forma „Jūs” (angl. „you”— „tu”, „jūs”). Tai šiek tiek palengvina kasdienį ben­dravimą. Amerikiečių mėgstamas šūkis — „Nėra nieko neįmanomo”. Amerikoje europietį glumina kai kurie dalykai: Vokietijoje klausimas apie pajamas ar atlyginimą bus pa­laikytas įžūliu, o Amerikoje jis yra visiškai įprastas. Rūkaliai Amerikoje dažniausiai palydimi nustebusiais ar net piktais žvilgsniais. Priešingai nei Europos šalyse, rūkyti uždrausta beveik visur. Be to, Amerikoje yra ir kitokių skirtumų.

Palyginti su tokiomis šalimis kaip Japonija, JAV verslo kontaktus užmegzti yra gana nesudėtinga. Į potencialius partnerius galima kreiptis tiesiogiai. Tvarkant verslo reikalus paprastai einama „tiesiai prie reikalo” (angl. „let’s get down to business”), nes laikas — pinigai (angl. „time is money”). Jei iš manda­gumo bandysite užmegzti lengvo turinio pokalbį, tai bus palaikyta laiko, kurį amerikiečiai itin brangi­na, gaišinimu. Klausimas, kaip ga­lima taupyti, investuoti ar uždelsti laiką, amerikiečius jaudina tiek pat, kiek europiečius jaudina klausimas, kaip galima taupyti, investuoti ir išleisti pinigus. Svarbiausia čia punktualumas. Jei į susitikimą pa­vėluosite, jūsų popieriai prasti, nes Priversti laukti verslo partnerį — di­liausias įžūlumas. Taip pat įžūlu nuolat nutraukinėti pokalbį — tuo metu atsiliepinėti telefonu ar pa­sirašinėti pavaldinių pateikiamus dokumentus. Kita vertus (panašiai kaip ir Japonijoje), itin vertinami nepriekaištingi pristatymai. Ameri­koje kalbama amerikietiškų anglų kalbos variantu, o tikrąja anglų kalba pateiktus dokumentus ameri­kiečiai įvertins kaip nelankstumą ir aroganciją, todėl reikėtų pasirūpin­ti, kad firmos bukletai būtų išversti nepriekaištingai.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 119 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1490 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kotryna
  • JAV protokolas ir etiketas
    10 - 4 balsai (-ų)
JAV protokolas ir etiketas. (2016 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-protokolas-ir-etiketas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:13
×