Jav savivaldos sistema


Jav administracinis suskirstymas. Jav valdymo forma. Jav administracinis teritorinis vienetas. Jav teritorinis vienetas. Jav savivalda. Miestų savivalda jav. Jav valdymo formos. Jav vietos savivalda. Valdymo schema jav. Amerikos valdymo forma.

Įvadas. Administracinis jav suskirstymas. Valdymo struktūra. Valstijos valdžia. Vietos valdžia. Institucijos. Apygardos. Savivaldybės. Savivaldybių funkcionavimas. Taryba ir vadovas. Meras ir taryba. Komisija. Savivaldybių įgaliojimai. Bendrosios teisės miestai ir mietų chartijos. Santykiai su kitais valdymo lygiais. Išvados. Šaltiniai.

Dėl jungtinių amerikosvalstijų dydžio ir smulkaus administracinio susiskaldymo, pakankamai komplikuota pateikti sukonkretintą viena savivaldos sistemą. Kiekviena valstija turėdama savo atskirą konstituciją apibrėžia skirtingą savivaldybių valdymo formą ar struktūrą. Šiame darbe pateikiama apibendrinta jungtinių amerikos valstijų savivaldos sistema, kurią pateikia amerikos vyriausybiniai šaltiniai ir kuria vadovaujasi dauguma valstijų. Daugiausiai dėmesio skiriama savivaldybių valdymui, struktūrai bei jų įgaliojimams. Aprašomos trys savivaldybių valdymo formos, bei jų organizavimas. Taip pat aprašomas jav administracinis susiskirstymas, kiek ir kokie vieneta turi savivaldos teisę, pagrindinius institucijų įgaliojimus. Trumpai pateikiama kokie savivaldybės ir kitų valdžių tarpusavio santykiai, bei kokį ryšį turi federalinė vyriausybė su savivalda. Jungtinės valstijos yra federalinė penkiasdešimties valstijų sąjunga plius viena nepriklausoma sritis (kolumbijos apygarda). Trylika šiandienių valstijų yra trylikos kolonijų, sukilusių prieš britanijos valdymą, įpėdinės. Daugelis kitų valstijų buvo sudarytos iš teritorijų, gautų po karo arba įsigytų jav vyriausybės. Vermontas, teksasas, ir havajai yra išimtys – prieš jų prijungimą kiekviena šių teritorijų buvo nepriklausomos respublikos. Kitos išimtys – valstijos, sudariusios iš originalių trylikos kolonijų teritorijų. Ankstyvajame jav istorijos etape tokiu būdu susidarė 3 valstijos: kentukis (iš virdžinijos), tenesis (iš šiaurės karolinos) ir meinas (iš masačiusetso). Jav pilietinio karo metu nuo virdžinijos atsiskyrė vakarų virdžinija. Vėliausiai, 1959 metų rugpjūčio 21 dieną, valstijos statusą gavo havajai. Valstijos neturi teisės pasitraukti iš sąjungos. Valstijos sudaro didžiąją jungtinių amerikos valstijų teritorijos dalį. Dvi kitos teritorijos – kolumbijos apygarda (federalinė apygarda, kurioje yra šalies sostinė vašingtonas) ir palmyros atolas (negyvenama, bet jav priklausanti teritorija ramiajame vandenyne), yra laikomos neatskiriamomis šalies dalimis. Jungtinėms valstijos taip pat priklauso penkios pagrindinės užjūrio teritorijos: puerto rikas ir mergelių salos (karibų jūroje),amerikos samoa, guamas, šiaurės marianų salos (ramiajame vandenyne). Žmonės, gimę minėtose teritorijose (išskyrus amerikos samoa), turi jav pilietybę.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 52 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (2347 žodžiai)
  • Universitetas
  • Silvija
  • Jav savivaldos sistema
    10 - 1 balsai (-ų)
Jav savivaldos sistema. (2012 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-savivaldos-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 14:08
×