Jav socialinės ir ekonominės raidos ypatumai


Jav ukio bruozai. Jav ukio sistema. Jav ūkio ypatumai. Tarptautines prekybos ypatumai referatas. Jav amerikos valstijos referatai. Jungtiniu amerikos valstybiu socialine visuomene. Jav ukio raida. Jav ekonominė-socialinė plėtra. Eksportas yra svarbi tarptautinės prekybos dalis. Ekonomunes ir socialines jav.

Įvadas. Jungtinių amerikos valstijų bruožai. Jungtinių amerikos valstijų valiuta. Jungtinių amerikos valstijų socialinės ir ekonominės tendencijos. Bvp dinamika. Investicijos. Užimtumas ir nedarbas. Darbo užmokestis. Jungtinių amerikos valstijų tarptautinė prekyba. Jungtinės amerikos valstijos ir pasaulinė krizė. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Jungtinės amerikos valstijos yra viena galingiausių pasaulio valstybių. Pagal ūkio lygį ji pirmauja pasaulyje. Jav pagamina penktadalį pasaulio pramonės produkcijos. Šiek tiek mažesnė dalis tenka žemės ūkio gamybai. Viena svarbiausių jav ūkio suklestėjimo prielaidų yra gamtos ištekliai. Tai gausūs naftos, gamtinių dujų, metalų rūdos, didžiuliai miškų ir derlingų žemių plotai, bei palankus klimatas. Šalis yra aktyvi daugybėje tarptautinių organizacijų veikloje.

Darbo tikslas – įvertinti jav ekonominę situaciją, išanalizuoti šalies ūkio sistemą, jos kitimus, pateikti išvadas ir apibendrinimus.

Jungtinių valstijų doleris (angl. United states dollar) – oficiali jav valiuta. Jungtinių valstijų doleris taip pat yra plačiai naudojamas kaip rezervinė valiuta už jav ribų. [2]

Doleris ilgą laiką buvo viena iš stabiliausių ir patikimiausių valiutų visame pasaulyje. Iš 1 paveikslo matome, kad jo kursas pradėjo kristi 2002 m. Usd kursas žemiausias buvo 2008 m. Lyginat su ankstesniais metais, o 2010 m. Dolerio kursas vėl pradėjo augti.

Eksportas – įstatymais reglamentuotas prekių ir paslaugų išvežimas iš vienos valstybės į kitą, dažniausiai jas ir parduodant. Priklausomai nuo konteksto, terminas gali reikšti eksporto procesą arba proceso apimtis.

Eksportas yra svarbi tarptautinės prekybos dalis. Eksporto prekės ir paslaugos paprastai tiekiamos valstybės (vietinių) gamintojų/tiekėjų, o galutinis jų vartotojas yra užsienio valstybės gyventojai ar organizacijos. Prekybinis eksportas paprastai reglamentuojamas eksportuojančios valstybės ir valstybės gavėjos muito įstatymų.

  • Microsoft Word 123 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (1708 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintare
  • Jav socialinės ir ekonominės raidos ypatumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Jav socialinės ir ekonominės raidos ypatumai. (2012 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/jav-socialines-ir-ekonomines-raidos-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 20:19
×