Java Servlets


Servletai. Java konspektas.

Java servlets. Servleto gyvavimo ciklas. Servletai pateikia bendrą karkasą kurti servisams, kurie remiasi užklausos-atsako paradigma. Pradinis tikslas – pateikti internetu priėjima prie duomenų, atvaizduojamų html puslapiuose, interaktyviai peržiūrai ar pakeitimams, naudojant dinamiškai generuotus puslapius.

Java servlets yra paprastas, nuoseklus mechanizmas www serverių išplėtimams kurti. Kaip java platformos technologija, paveldi visus java būdingus dalykus – pernešamumą, apsaugos, klaidų kontrolės mechanizmus, ir kt. Servletai pateikia komponentinį, nuo platformos nepriklausomą internetinių aplikacijų kūrimo būdą, kur kas efektyvesnį už cgi. Taip pat servletai yra nepriklausomi ne tik nuo platformos, bet ir nuo www serverio, kuriame veikia. Ši technologija yra plačiai palaikoma įvairių www bei programų serverių (www – apache, netscape enterprise, microsoft, application – bea weblogic, ibm websphere, sun one ir kitų). Tai leidžia laisvai pasirinkti sistemos aplinką bei įrankius. Be abejo, servletai turi galimybes naudotis visomis java api – jdbc, rmi.

Pradinis tikslas – pateikti internetu priėjima prie duomenų, atvaizduojamų html puslapiuose, interaktyviai peržiūrai ar pakeitimams, naudojant dinamiškai generuotus puslapius.

Kas yra servletas? Visų pirma, tai java kodo vienetas, kitaip tariant, klasė. Kaip minėjome, tai yra technologija www serverių dinaminiams išplėtimams kurti – taigi www serveris užkrauna servletą kai reikia aptarnauti klientų užklausas. Servletas po užklausos atlikimo lieka atmintyje – priešingai nei cgi. Pakartotinoms užklausoms į tą patį servletą jo papildomai krauti nereikia. Taigi, pvz. Servletas jo pakrovimo metu prisijungia prie duomenų bazės, ir paskui naudoja tą pačią jungtį visoms užklausoms aptarnauti. Kadangi servletai veikia serverio pusėje, jiems nereikia grafinės vartotojo sąsajos.

Servleto gyvavimo ciklas.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (413 žodžiai)
  • Katrė
  • Java Servlets
    10 - 3 balsai (-ų)
Java Servlets. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/java-servlets.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 18:21
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo