Javų kombainai


Profesinės veiklos praktikos darbas nr. Tema Javų kombainai Tikslas. Darbo eiga. Išnagrinėti javų kombaino technologinį darbo procesą. Išsiaiškinti galimus pjaunamosios ir kuliamosios veikimo sutrikimus ir jų šalinimo būdus. Išanalizuoti grūdų nuostolių mažinimo būdus. Darbo vertinimas.

Pirmiausia skirtuvai atskiria pjaunamus javus nuo nepjaunamų, tuomet lenktuvų pagalba jie nulenkiami ir nupjaunami. Tuomet pjaunamoji sraigė javus stumia į pjaunamosios vidurį, iš kur javai sraigės būgno pirštais būna nustumiami transporteriui, o iš ten patenka į kuliamąjį aparatą. Ten spragilinio būgno pagalba javai išdaužomi ir ištraukiami. Taip iškulti grūdai išbyrą ant kratomosios lentos . Nuo ten visos nuokulos slenka sietų link iš kur patenka ant žvyninių sietų, kur jie išvalomi nuo priemaišų ventiliatoriaus pagalba. Tuomet išvalyti grūdai patenka į grūdų sraigę, iš kur elevatoriumi ir nuožulniąją sraige patenka į bunkerį.

Įtempti krumpliaratinio siurblio pavaros diržą. Patikrinti bakelyje alyvos lygį. Išplauti arba pakeisti sistemos alyvos filtrą. Patikrinti sistemos vamzdelius, pašalinti iš sistemos orą.

Paveržti apsauginės movos spyruokles. Įtempti pavaros diržus. Tarp sraigės ir pjaunamosios dugno turi būti 15 - 20 mm tarpas. Nustatyti minimalų tarpą tarp sraigės vijų ir prie pjaunamosios korpuso galinės sienelės pritvirtinti reguliuojamas juosteles.

Laisvas pavaros diržas. Nesureguliuotas tarpas tarp būgno ir pobūgnio. Per lėtai sukamas būgnas. Šiaudai kemšasi ant kratiklių. Per daug tiekiama javų. Nudilę spragilai.

Įtempti diržą. Sureguliuoti tarpą. Pradžioje turi būti 13 mm, o gale - 3 mm. Padidinti sukimosi greitį iki optimalaus. Patikrinti klavišų alkūninio velenų sukimosi dažnį. Sumažinti važiavimo greitį. Pakeisti spragilus.

  • Žemės ūkis Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1146 žodžiai)
  • Modestas
  • Javų kombainai
    10 - 5 balsai (-ų)
Javų kombainai. (2015 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/javu-kombainai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:38
×