Jezno Nepriklausomybės aikštės situacijos analizė


Įvadas. Situacijos analizė. Situacijos planas. Aplinkos gamtiniai elementai. Aplinkos antropogeniniai elementai. Socialinė aplinka. Išvados. Informacijos šaltiniai.


Šiame projektiniame darbe atliksiu Jiezno Nepriklausomybės aikštės analizę. Kadangi šis miestelis yra mano miesto rajone, o aplankyti jį tenka gana dažnai, man yra gana svarbu, jog jis sulauktų daugiau teigiamo dėmesio iš kitų lankytojų. Aikštė nėra visiškai blogos būsenos, tačiau jai, kaip centriniam ir pagrindiniam miesto taškui, trūksta daugiau įdomumo ir funkcionalumo, kas patrauktų kitų žmonių dėmesį.

Darbo tikslas: atlikti ir pateikti Nepriklausomybės aikštės, esančios Jiezno mieste, sklypo situacijos analizę.

Situacijos planas – tai ištrauka iš žemėlapio, kurioje matomas pasirinktas ir nagrinėjamas sklypas, šiuo atveju – Jiezno miestelyje esanti Nepriklausomybės aikštė. Jos ploto ribos pateiktos 1-ame paveikslėlyje ir išryškintos raudonos spalvos linijomis.[6]

Nepriklausomybės aikštė – tai sovietmečiu rekonstruota centrinė Jiezno miestelio dalis esanti šiauriniame Jiezno ežero krante, laikoma urbanistine miesto vertybe. Jos forma – netaisyklingas keturkampis, susidedantis iš Vytauto, Nepriklausomybės alėjos, J. Basanavičiaus ir Žemaitės gatvių sankirtų.Aikštę supa gyvenamieji, mediniai ir mūrinis namai beibuvęs stalinistinis administracinis pastatas. Paėję per keliasdešimt metrų į šiaurės rytus nuo Nepriklausomybės aikštės išvysime vieną svarbiausių miesto pastatų - Jiezno Šv. Arkangelo Mykolo ir Jono Krikštytojo bažnyčią.Tai barokinio stiliaus, stačiakampio plano, su kripta bažnyčia, kurios požemiuose palaidoti Pacų ir kitų didikų palaikai.

Šiame skyrelyje nagrinėjami Nepriklausomybės aikštės Jiezne aplinkos gamtiniai komponentai: saugomos teritorijos, reljefas, želdynai, mikroklimatas, erdvinė ir kompozicinė vietovės gamtinė struktūra.

Reljefo analizė.Nepriklausomybės aikštės vietoje reljefas yra labai lygus, nėra jokių kalvelių ar kitų žemės nelygumų. Aikštės reljefo lygumas pateiktas 2-ame ir 3-iame paveikslėliuose.

Želdynų ir želdinių analizė.Nepriklausomybės aikštėje auga perimetru susodintos senų lapuočių eilės. Jos pateiktos 4 – ame paveikslėlyje. Kairiajame aikštės krašte jų daugiausia, o dešiniajame – mažiausia. Medžių gana taisyklingųgeometriniųaugimo vietų išsidėstymas gali reikšti, kad jų kilmė parke yra dirbtinė. Želdinių įvairovė gana maža – aikštėje auga liepos ir ąžuolai. Taipogi aikštėje yra suformuoti 3 maži gėlynai, jie pateikti 5 – ame paveikslėlyje.

Mikroklimato analizė.Vidutinis metinis vėjo greitis Jiezne yra 3,5-4 m/s. 10m aukštyje 3,98m/s, o 50m aukštyje 5,31m/s. Tai reiškia, kad vėjas švelnus ir silpnas: vėjas jaučiamas veidu, šlama lapai, svyruoja plonos šakelės. Vyraujanti vėjo kryptis – vakarų.Vidutinė metinėoro temperatūra Jiezne yra 6 – 6,5°C. Vidutinis metinis kritulių kiekis - 650 – 700 mm. Vidutinė metinė Saulės spindėjimo trukmė – 1700 – 1750 val.Vėjų rožė, parodanti vyraujančių vėjų kryptisJiezne, pateikta 6 – ame paveiksle. [8]

  • Microsoft Word 7424 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (1987 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edita
  • Jezno Nepriklausomybės aikštės situacijos analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Jezno Nepriklausomybės aikštės situacijos analizė . (2017 m. Lapkričio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/jezno-nepriklausomybes-aikstes-situacijos-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 16:56
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!